Jdi na obsah Jdi na menu
 

dilna1.jpg

Ježíškova dílna bude otevřená po celou dobu trvání Vánočních trhů.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – Atmosférou staročeských Vánoc bude dýchat první a třetí adventní neděle na statku Bernard v Královském Poříčí. O nedělích 3. a 17. prosince se zde totiž konají stylové Vánoční trhy s Ježíškovou dílnou a doprovodnými akcemi pro malé i velké návštěvníky. Chybět nebude oblíbené peklo s čerty nebo jedinečná výstava betlémů.

„Hlavním bodem programu letošních Vánoc na Statku je opět velká Ježíškova dílna. Prvních 100 dětí, které k nám zavítají, získají výrobu zcela zdarma. Během komentované show si vlastníma rukama vytvoří svíčku, mýdlo, nebo se stanou truhlářskými mistry či designéry. Dílna bude otevřená po celou dobu trvání trhů, takže stačí jen vstoupit a řemeslníci se vašich dětiček ochotně ujmou,“ přiblížila jedno z největších lákadel Romana Vlková ze Statku Bernard.

Právě adventní jarmarky na Bernardu jsou určené pro ty, kdo si chtějí odpočinout od předvánočního shonu, blikajících neonů, divokých čertů a importovaných vánočních rekvizit. „Přijďte nasát staré časy našich babiček, kdy žily krásné lidové tradice a lidé si dárky vlastnoručně vyráběli. Historický Statek je místem, kde vaše děti ucítí vůni dřeva, rozkrojí si jablíčko a ochutnají domácí perníčky,“ láká Romana Vlková na poklidnou idylu tradičního adventu.    

Děti se mohou těšit na hodné pekelníky a nebeské vyslance, kteří jako každý rok obsadí pekelné království na Statku Bernard. „Dokonce ani ti nejmenší se nemusí čertovské chásky bát,“ dodává Vlková s tím, že peklo pro hříšníky bude mít na starosti nadační fond Andělská křídla naděje.   

certi1.jpg

Peklo s čerty nebude chybět ani letos.

Dalším zaručeným tipem je unikátní výstava betlémů, která se neustále rozrůstá. „Lidé uvidí zase spoustu nových kousků z neobvyklých materiálů, mezi nimiž jsou například betlémy ze skla, kůže nebo keramiky,“ dodává Vlková. Novinkou je také velká vánoční pyramida umístěná na nádvoří Statku. „Tento exponát u nás vyrobili němečtí řemeslníci v rámci přeshraničního workshopu. Jedná se o jeden z tradičních symbolů saských Vánoc.“

V neděli 3. prosince diváky pobaví v 11.30 a 16.30 hodin Kapíkovo divadélko Šup Lup. Od 13 hodin dále vystoupí hudební uskupení Jen Tak a dětský sbor Zvonek při ZUŠ Sokolov. Kdo bude chtít, může si společně s ostatními v 17.30 hodin zazpívat vánoční koledy pod vedením zkušených muzikantů.  

Vánoční trhy potrvají od 11 do 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.