Jdi na obsah Jdi na menu
 

remesla1.jpg

Na víkendovém festivalu budou k vidění nejrůznější řemesla.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Na velkolepou ukázku tradiční řemeslné tvorby zve o víkendu 18. a 19. června 2016 Statek Bernard v Královském Poříčí. Po oba dva dny tu budou na nádvoří předvádět svůj kumšt řemeslníci z našeho regionu i ze sousedního Německa. Návštěvníkům se tak naskytne jedinečná příležitost vidět, jak pracuje řezbář, kovář, truhlář, přadlena, drátenice nebo paličkářka. Kromě toho budou na programu šermířská vystoupení, dobová muzika ve stylu vesnických tradic, soutěže pro děti či veselé představení divadla Pimprle.

„Jelikož máme na Statku sbírku betlémů, kterou každý rok v období Vánoc vystavujeme, tak je pro nás Festival řemesel dobrou příležitostí rozšířit stávající sbírku o nové kousky. Většina řemeslníků, co k nám přijedou, už tedy mají dopředu konkrétní zadání, že pro nás během víkendu vlastnoručně zhotoví nějaký betlém. Osobě se velice těším, až uvidím, jak vzniká například betlém z kůže, vlny, drátků nebo kovu. Hodně zajímavý jistě bude i počin z designérské dílny Jakuba Bukaje, který se chystá svým originálním grafickým návrhem vyzdobit trička,“ pověděla k chystanému festivalu organizátorka kulturních akcí na Statku Bernard Romana Vlková.

Součástí sobotního programu bude od 11.30 hodin slavnostní vyhlášení certifikovaných produktů regionální značky Sokolovsko. V neděli pak dojde k ocenění vítěze dětské soutěže pro školy s názvem Kapík a četníci.

V sobotu i neděli se lidé na Festival řemesel do Královského Poříčí mohou vypravit v čase od 11 do 18 hodin. Vstupné je po celý víkend zdarma.

Akce se koná v rámci projektu „Tradiční řemesla v regionu Euregio Egrensis“ podpořeném z Programu přeshraniční spolupráce mezi Českou Republikou a Svobodným státem Sasko 2014-2020. Projekt je podporován z prostředků Evropské unie a z Evropského fondu pro regionální rozvoj.