Jdi na obsah Jdi na menu
 

svatba-s-limuzinou.jpg

 Někdy se novomanželé nechají na nádvoří statku přivézt nablýskanou limuzínou. Foto 2x: Statek Bernard

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – Nejen na jaře či v létě, ale také v zimě si mohou novomanželé užít skvělý svatební den v krásném a poetickém prostředí. Ideálním místem pro romanticky založené páry, jsou hrady, zámky nebo historická lidová stavení. A jak trend posledních let ukazuje, právě tahle atmosféra snoubence láká. Říci si své ano v pohádkovém prostředí pod otevřeným nebem a za doprovodu živé komorní muziky. Svůj sen o nádherné a stylové svatbě si zamilovaní mohou splnit například na statku Bernard v Královském Poříčí, kde si i uprostřed zimy lze objednat bohatou svatební hostinu. 

„S pořádáním svateb jsme u nás začali asi před pěti lety a okamžitě byl o ně velký zájem. V našem kraji totiž není mnoho míst, kde můžete mít celý svatební servis na jednom místě. To znamená, nechat si uspořádat obřad s následným obědem, večerní zábavou, rautem a ubytováním. Vzhledem k našim několikaletým zkušenostem velmi dobře víme, jak takovou skvělou a nezapomenutelnou svatbu připravit,“ prohlásil jednatel statku Bernard Miroslav Makovička.

Svatby na nádvoří historického statku se konají v pátek a sobotu, zejména od května do září. A během roku jich tu uspořádají přibližně třicet. „Zájem o svatby na Bernardu je stále velký. Dokonce se nám stává, že některé musíme kvůli naplněné kapacitě odmítat. Statek zkrátka není tak velký, abychom tu mohli dělat v jeden den hned dvě svatby najednou,“ přiznal Makovička. 

 svatba-na-statku1.jpg

 Prostředí historického statku je pro svatební obřady jako stvořené.  

Do Královského Poříčí míří svatebčané nejen z okolí Sokolova, ale i ze vzdálenějších míst Karlovarského kraje. Nejvíce je přitom láká romantický obřad uprostřed nádvoří pod svatební květinovou bránou. Za hezkého počasí se svatby konají i v parku u zámečku, kde sídlí obecní úřad. Naopak když prší, mohou si snoubenci zvolit obřad v podkroví statku, ve stodole či přímo v prostorách zámečku. „Měli jsme tu i pár církevních svateb. V tomto případě se obřad uskutečnil v kostele sv. Kunhuty v dolní části obce a k nám svatebčané přijeli na hostinu,“ zmínil jednatel.

Svatební den je pro každého člověka jedinečnou událostí v jeho životě. Proto si ho chtějí novomanželé náležitě užít a dopřát si odpovídající komfort. Někdy na obřad přijedou ve vyzdobeném kočáře taženém koňmi nebo se dokonce nechají přivézt nablýskanou limuzínou. „Také o tento doprovodný servis je v poslední době docela značný zájem,“ podotkl Makovička.