Jdi na obsah Jdi na menu
 

15. 9. 2019

lucie1.jpg

Skupina Lucie Revival přijela za poříčským publikem až z Ostravy.

Den plný hudby si užili návštěvníci Poříčské pouti, která se v sobotu konala již tradičně na Statku Bernard. K poslechu byla celá plejáda žánrů od dechovky, přes populární muziku až po rockové vypalovačky. Mezitím diváky svým vystoupením pobavily taneční skupiny Impuls a Beat Generation. Značný ohlas si vysloužila kapela Martin Čarný Band, která si v těchto dnech připomíná dvacetileté výročí svého hraní. Následně je na pódiu vystřídaly revivalové formace a publikum potěšily hitovkami od kapely Lucie a Michala Davida. A jak bývá při pouti v Královském Poříčí zvykem, i tentokrát noční oblohu ozářil slavnostní ohňostroj.

carny1.jpg

Kapela Martin Čarný Band hraje pro své fanoušky už dvacet let.

Za připomenutí také stojí, že se návštěvníci mohli podívat do nově otevřeného Muzea Lega nebo si prohlédnout výstavu obrazů od výtvarnice Hany Maškové. „Expozici jsem nazvala Myšlenky. Jinak já obvykle své obrazy nepojmenovávám, nechávám diváka, aby si je pojmenoval sám. A většinou se myšlenkově potkáme,“ pověděla Hana Mašková. Výstava energií nabitých obrazů bude na Statku Bernard k vidění do 12. října 2019.

maskova1.jpg

Výtvarnice Hana Mašková se svými obrazy.

Další nejbližší akcí je ukončení motorkářské sezóny, kdy o státním svátku 28. září přijedou na Bernard stovky nadupaných motorek. Spanilá jízda vyrazí v 10 hodin z Karlových Varů a do Královského Poříčí dorazí přibližně v 11.30 hodin. Chybět nebude občerstvení a stylová muzika v podání rockové skupiny Humbuk. Vstup je zdarma.