Jdi na obsah Jdi na menu
 

pout1.jpg

Poříčská pouť slibuje bohatý doprovodný program.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – S pestrou paletou hudebních žánrů přichází letošní pouťová zábava v Královském Poříčí. Kromě tradiční jarmareční muziky se návštěvníci mohou těšit i na tvrdší styly, kterým bude vévodit rockové finále v podání plzeňského Kabát revivalu. Kdo si chce užít skvělý den a dopřát si příjemnou hudební lázeň, neměl by minout tradiční pouť v Královském Poříčí, která se koná v sobotu 19. září na Statku Bernard.

Hudební program prošpikovaný extra tanečními vystoupeními odstartuje po 13. hodině a nabídne vzhledné defilé mažoretek ze ZUŠ Sokolov. Následovat bude swingová dechová hudba Zlatá pětka z Lokte. Pak opět dostanou prostor tanečníci, tentokrát ze sokolovského souboru Glamour. Po nich od 15 hodin zahraje k tanci a poslechu kapela Kdo má čas, která ze svého širokého repertoáru vybere folkové a lidové písně. O hodinu později vběhnou na nádvoří mladí tanečníci ze skupiny Beat Generation a předvedou nadupanou taneční show ve stylu steet dance.

Po tanečních exhibicích přijde na řadu rockový blok, jejž uvede oblíbená partička Generační konflikt. Publikum dále postupně rozpálí kraslická rocková formace s názvem 11:50 a punkrockoví Eternal Fire. Řádně nažhavené publikum dostane ve 20 hodin další nášup, a to naservírovaný říznou kapelou Kabát revival Plzeň, která do posluchačů napumpuje sérii osvědčených a dobře známých songů od svých slavnějších jmenovců.

Tím ale koncertní maraton zdaleka nekončí. Po malém ohňostroji, jenž ve 22 hodin ozáří oblohu nad Královským Poříčím, vypukne na Statku Bernard Dance party v režii DJ Davida Smrže. Noční jízda pro tancechtivé návštěvníky pak potrvá až do půlnoci.  

Na jarmarku nebudou během dne chybět ani tradiční pouťové atrakce, kolotoče či stánky s drobnostmi pro radost. „Jak je u nás již zvykem, k vidění budou také řemeslné obchůdky a oblíbený zookoutek. K tomu všemu můžeme nabídnout chutné občerstvení, speciality z místního grilu, dobré pivo a cukrovinky pro nejmenší. Rodinné odpoledne plné zážitků navíc zpestří výstava krajských zahrádkářů,“ přiblížila bohatý program organizátorka kulturních akcí na Statku Bernard Romana Vlková. Vstup je po celý den zdarma.

Na tradiční pouťovou zábavu zve Statek Bernard a obec Královské Poříčí. Všichni jsou srdečně vítáni.