Jdi na obsah Jdi na menu
 

  spiritual1.jpg

 Česká folková legenga - vokální soubor Spirituál kvintet. Foto: Archiv SK

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – Koncert pod širým nebem legendární skupiny Spirituál kvintet slibující skvělý hudební zážitek si mohou v pátek 25. července přijít vychutnat příznivci folkové muziky na statek Bernard v Královském Poříčí. Vokální soubor zde vystoupí v aktuální sestavě, kterou na pódiích fanoušci vídají od roku 2012, kdy kapela v této podobě natočila zatím poslední řadové CD s názvem Čerstvý vítr. Na něm se posluchačům jako nejčerstvější posila představil kontrabasista Pavel Peroutka. Doplnil tak již dobře známou sestavu - Jiří Tichota, Zdenka Tichotová, Dušan Vančura, Veronika Součková, Jiří Holoubek a Jiří Cerha.

Spirituál kvintet na svých koncertech v roce 2014 představuje písně z aktuálního alba i dosud nenatočené novinky. Nezapomíná ale ani na dávno časem prověřené, a v některých případech již téměř zlidovělé písně jako Širý proud, Krutá válka, Už nechci se vdát, Pocestný, Trudova žena nebo Mlýny. Ačkoli kapela za svoji čtyřiapadesátiletou historii odehrála v Karlovarském kraji stovky koncertů, na statku Bernard vystoupí vůbec poprvé. A jak muzikanti přiznávají, do Královského Poříčí se hodně těší.

„Hraní nás baví, stejně jako potkávání se s lidmi, kteří naše písničky chtějí poslouchat. Vždyť proč bychom to jinak dělali? Statek Bernard má pro nás ovšem přeci jen i trochu jiné kouzlo. Je jenom málo míst v naší republice, kde by Spirituál kvintet za svou dlouhou historii ještě nikdy nevystupoval. Tohle je jedno z nich, takže kromě těšení se, jsme i zvědaví. Doufáme upřímně, že se na Bernardu budeme dobře cítit my, i všichni, kteří si přijdou poslechnout současný Spirituál kvintet,“ prohlásil kytarista a manažer skupiny Jiří Holoubek. 

„Publikum bych ráda pozvala na příjemný hudební večer v rustikálním prostředí historického nádvoří statku Bernard, které je idylicky velice příjemné na pohled. Věřím, že se lidem vystoupení pod otevřeným nebem bude líbit a zažijí hezkou atmosféru tohoto letního koncertu,“ poznamenala organizátorka kulturních akcí na statku Bernard Romana Vlková. „Podle aktuální předpovědi má být krásně. Nerada bych to zakřikla, ale v posledních letech máme na hezké počasí opravdu štěstí,“ usmála se Vlková.

Vstupenky lze koupit v předprodeji za 300 korun. Děti ve věku od 6 do 12 let platí 150 korun. Mladší děti do 6 let mají vstup zdarma. „Zájem o lístky je poměrně veliký. Stále jsou ale ještě k dostání,“ podotkla Vlková.

Začátek koncertu je v 19 hodin.