Jdi na obsah Jdi na menu
 

cuba-libre1.jpg

Snímek sleduje raperskou partu Los Aldeanos. Archiv: Promítej i ty!

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – Odvrácenou stránku prosluněného života na Kubě přiblíží divákům dokumentární film Viva Cuba Libre, který v pátek 23. října 2015 uvede Statek Bernard v Královském Poříčí. Snímek byl úspěšně promítán v rámci festivalu Jeden svět a na Sokolovsko se znovu dostává díky projektu Promítej i ty! Večer poznání i dobré zábavy začíná od 18 hodin ve školící místnosti Statku Bernard. Vstup je zdarma.

Režisér Jesse Acevedo odhaluje odvrácenou stránku života na ´ostrově svobody´, kterou v nablýskaných katalozích cestovních kanceláří turisté nenaleznou. S myšlenkou hrozby vězení sleduje raperskou partu Los Aldeanos, jež propůjčuje svůj hlas všem státem perzekuovaným Kubáncům.

„Hodinový dokument Viva Cuba Libre je vůbec prvním filmem, který budeme u nás promítat. Téma nám přišlo hodně zajímavé a věříme, že zaujme i publikum. A jelikož je námět vážnější povahy, rozhodli jsme se projekci divákům zpříjemnit servírováním stylového občerstvení v podobě kubánských koktejlů. Společně pak můžeme přemýšlet o palčivých tématech a vzájemně o nich diskutovat,“ láká veřejnost organizátorka kulturních akcí na Bernardu Romana Vlková.

Pokud bude ze strany diváků o tento druh pořadu zájem, zařadí je Statek do programu svých akcí. „V budoucnu by se promítání mohlo rozšířit i o debaty s hostem, který téma zná a dokáže o něm zasvěceně vyprávět,“ uvažuje Vlková o možném zpestření filmových projekcí.

Projekt Promítej i ty! umožňuje institucím i jednotlivcům vypůjčit si legálně a zdarma dokumenty uvedené na festivalu Jeden svět a pustit je svým přátelům i širšímu okolí. Více informací lze získat na www.promitejity.cz.