Jdi na obsah Jdi na menu
 

  remesla1.jpg

 Děti si na statku vyzkouší například odlévání cínových figurek nebo lití olova.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Za skvělou zábavou, nevšedními zážitky a poznáním řemesel se mohou v sobotu 17. května vypravit rodiny s dětmi na statek Bernard v Královském Poříčí. Dětské návštěvníky tu čeká bohatý program plný soutěží a her, jenž prověří jejich zručnost, hbitost a hravost. Rodiny tak mají skvělou příležitost společně strávit sobotní den a poznat, že řemesla našich předků mohou být zábavná i pro ty nejmenší.

„V loňském roce to byla akce s největší návštěvností. Trvala jen pár hodin, ale i tak na statek zamířilo asi 900 lidí. Moc tomu napomohlo, že bylo krásné počasí, a tak rodiče se svými ratolestmi s chutí vyrazili za odpočinkem a zábavou. Také letos jim můžeme slíbit spoustu pěkných zážitků a vyžití pro všechny děti,“ vzkazuje široké veřejnosti jednatel statku Bernard Miroslav Makovička. 

Akce pojmenovaná Tradiční řemesla našim dětem se snaží návštěvníky nejen pobavit, ale zároveň poučit. „V dílničkách si zájemci vyzkouší výrobu svíček ze včelího vosku, odlévání cínových figurek, lití olova či zdobení zahradních koulí a perníčků. Lidé budou moci také nahlédnout do naší truhlárny, dílny designu nebo obchůdku s nádhernými vonnými svícemi z parafínu a palmového vosku. Všechno to jsou originální a ručně dělané výrobky tvořené s láskou a radostí,“ vyzdvihla šikovnost zdejších řemeslníků organizátorka kulturních akcí na statku Bernard Romana Vlková. „Děti jistě rády využijí příležitost vyrobit si vlastní suvenýr. A pozor, prvních dvě stě capartů co přijde, bude mít řemeslo zdarma,“ zdůraznila Vlková.

Celý den bude nabitý soutěžemi. Děti čeká hod míčkem na cíl, chytání rybiček, přetahování lanem, střelba z kuše, skákání v pytli nebo skládání malé vatry z dřevěných třísek. Program dále obohatí divadelní představení laděné do stylu kramářských písní a živá muzika. Po skotačení vyhládne, a tak nebudou ve stáncích chybět voňavé trdelníky, lázeňské oplatky a záplava cukrovinek.

Po dobu celé akce se na nádvoří statku bude prezentovat občanské sdružení Centrum pro dítě a rodinu Valika. Kdo se zastaví u jejich informačního stánku, může se dozvědět vše důležité o problematice pěstounské péče a osvojení.

Zábava na Bernardu vypukne v 11 a potrvá až do 17 hodin. Vstup je zdarma.