Jdi na obsah Jdi na menu
 

hlouslar1.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Mimořádnou událost připravuje na sobotu 27. července statek Bernard v Královském Poříčí na Sokolovsku. V odpoledních hodinách se zde uskuteční akce s názvem Výroba houslí na Chebsku – 140 let houslařské školy v Lubech, vhodná zejména pro rodiny s dětmi, ale i zájemce o hudbu, hudební nástroje a historii.

„Návštěvníci se mohou podívat na výrobu houslí, kterou budou předvádět mistři houslaři z houslařské školy. Děti si pak také budou moci pod dohledem odborníků vyrobit vlastní hudební nástroj. Pro rodiče a ostatní dospělé připravujeme přednášku vedoucího houslařské školy J. Pátka na téma dějin výroby houslí v Lubech a Bubenreuthu. Na závěr akce vystoupí houslistka Jessica Nettles,“ vyjmenovala hlavní body programu Hana Bašková ze statku Bernad. 

Hlavním pořadatelem je Egerland Museum v Marktredwitz, které sobotní akci pořádá v rámci projektu Historická povolání v Egerlandu. Partnery projektu jsou Statek Bernard v Královském Poříčí a ISŠ Cheb - Houslařská škola. Vstup na akci je zdarma. „Vzhledem k omezenému počtu míst se dětského workshopu může zúčastnit pouze prvních 15 dětí,“ upozornila Bašková.

Program:

13:30 – 16:30 hodin – ukázky rukodělných technik výroby houslí
14:00 – 16:00 hodin – workshop pro děti, při kterém si vyrobí vlastní hudební nástroj – vhodný pro děti od 8 let
14:15 – 15:15 hodin – přednáška o dějinách výroby houslí v Lubech a Bubenreuthu
16:00 – 16:20 hodin – vystoupení houslistky Jessicy Nettles