Jdi na obsah Jdi na menu
 

prodeti1.jpg

Na děti čeká v sobotu spousta zábavy. Foto: Archiv Statek Bernard

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Skvělá zábava, nevšední zážitky a spousta her i soutěží. To všechno čeká na dětské návštěvníky, kteří v sobotu 16. května zamíří na Statek Bernard v Královském Poříčí na akci pojmenovanou Tradiční řemesla našim dětem. Po celý den zde budou pro zvídavé ratolesti připraveny řemeslné dílničky, v nichž si mohou vyzkoušet svou zručnost a odnést si vlastnoručně vyrobený suvenýr na památku. A navíc, prvních 240 dětí, které na Statek dorazí, získá řemeslnou dílničku zdarma jako dárek, kde si pak každý bude moci tvořit podle své vlastní fantazie.

„Dopřejte svým dětem zážitek z rukodělné tvorby a přijďte se společně s nimi bavit. Rozhodně neváhejte. Náš neposedný skřítek Kapík si totiž pro děti připravil celé pásmo soutěžních stanovišť. Rodiny tak mají skvělou příležitost společně strávit sobotní den a poznat, že řemesla našich předků mohou být zábavná i pro ty nejmenší,“ vzkazuje návštěvníkům organizátorka kulturních akcí na Statku Bernard Romana Vlková.

Na své si jistě přijde každé dítko. Už názvy samotných dílniček prozrazují, že výběr z řemeslných dovedností bude letos opravdu pestrý. Děti si vyzkoušejí zdobení perníčků, výrobu korálků, keramiky, vonných svící, mýdla, ražbu mincí, tupování triček či smaltování lžiček. Svoji kreativitu zde bude moci uplatit i ten, koho baví malovat nebo práce se dřevem.

Chybět nebude stylový řemeslný jarmark a široká nabídka tradičních dobrot. „Přijďte se pokochat výstavou Devatero výtvarných technik, obdivovat zvířátka ze Statku nebo se bavit tancem a divadlem. Na programu je vystoupení folklórní skupiny Třehusk, tanec princezen a veselá pohádka O vodníku Pačíškovi,“ láká širokou veřejnost Romana Vlková.   

Zábava na Statku Bernardu vypukne v 11 a potrvá až do 17 hodin. Vstupné je dobrovolné.