Jdi na obsah Jdi na menu
 

trhy_statek1.jpg

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – Poklidnou idylu staročeských Vánoc slibují adventní trhy na Statku Bernard v Královském Poříčí. Letos se zde konají první a třetí adventní neděli – 2. a 16. prosince 2018. Zaručený je bohatý řemeslný jarmark, peklo s čerty nebo jedinečná výstava betlémů.

Hlavním bodem programu Vánočních trhů na Statku Bernard je opět Ježíškova dílna. „Prvních 100 dětí, které k nám zavítají, získají výrobu zcela zdarma. Během komentované show si vlastníma rukama vytvoří svíčku, mýdlo, nebo se stanou truhlářskými mistry či designéry. Dílna bude otevřená po celou dobu trvání trhů, takže stačí jen vstoupit a řemeslníci se vašich dětiček ochotně ujmou,“ přiblížila jedno z největších lákadel Romana Vlková ze Statku Bernard.

Na Statku znovu ožijí vánoční tradice a zvyklosti. „Přijďte nasát staré časy našich babiček, kdy se nezapomínalo na krásné lidové obyčeje a lidé si dárky vlastnoručně vyráběli. Historický Statek je místem, kde vaše děti ucítí vůni dřeva, rozkrojí si jablíčko a ochutnají domácí perníčky,“ vyjmenovala Vlková.   

Kouzelnou atmosféru blížících se svátků navodí také unikátní výstava betlémů, jež se neustále rozrůstá. „Přijďte se podívat, co máme ve sbírce nového. Vedle toho můžete pomoci rozhodnout, který ze soutěžních betlémů je skutečně ten nejpovedenější,“ poznamenala Romana Vlková.

Na Bernardu se otevře také brána do Pekla pro malé i velké hříšníky. Čertí chásky se však nikdo nemusí bát. Vstup je vhodný i pro menší děti. Návštěvníci se dále mohou dále těšit na Kapíkovo divadélko Šup Lup nebo vánoční zpívání Míši a Lucky. Ani tentokrát nebude chybět zpívání koled pod vánočním stromem. Sváteční melodie si lidé společně zapějí v 17.30 hodin.

Již dnes je Statek oděn do adventního hávu a osvícen tisícovkami žároviček. Historické nádvoří navíc zkrásnělo velkým ozdobeným stromem a originální vánoční pyramidou.

Vánoční trhy potrvají od 11 do 18 hodin. Akci moderuje Martin Šíl. Vstupné je dobrovolné.

FOTOSOUTĚŽ:

Pro velký úspěch je i letos pro návštěvníky připravená originální fotosoutěž. „Hledáme nejlepší reklamní snímek pro naše Fotomuzeum řemesel. Zastavte se v rámci trhů u našeho fotostanoviště, využijte rekvizit, komiksových bublin a nechejte se vyfotit naším fotografem,“ uvedla Romana Vlková s tím, že snímky budou následně zveřejněny na facebookové stránce Statku Bernard, kde bude od 17. do 21. prosince 2018 probíhat velké hlasování. „Vyhrává fotka s největším počtem lajků. Vítěz získá dva poukazy do restaurace na Statku Bernard, každý v hodnotě 400 korun.“