Jdi na obsah Jdi na menu
 

slavnostni-strihani-pasky1.jpg

Slavnostního přestřižení pásky se ujali současný a bývalý starosta obce.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – O pět moderních apartmánů včetně stylového podkrovního apartmá se rozšířila ubytovací kapacita Statku Bernard v Královském Poříčí. Oproti původní nabídce se téměř zdvojnásobila. Celkově tak nabízí 32 lůžek a 9 přistýlek, což provozovatelům penzionu umožní přijímat i početnější skupiny a organizované zájezdy. Podle aktuálních statistik Statek Bernard ročně ubytuje až dva tisíce hostů.

Doposud penzion nabízel 20 lůžek se 3 přistýlkami. Nově se ale rozšířil o dalších 12 lůžek a 6 přistýlek. „Již delší dobu evidujeme stále více poptávek, a jelikož jsem kvůli nedostatečnému počtu lůžek musel v sezóně odmítat desítky rezervací, bylo potřeba výrazně navýšit ubytovací kapacitu. A to se nám díky dotaci z Programu rozvoje venkova podařilo,“ uvedl Miroslav Makovička, jednatel Statku Bernard.

prohlidka-prostor1.jpg

Prohlídka nových apartmánů na Statku Bernard.

Nové apartmány vznikly v nevyužitých prostorách Statku Bernard. „Jedná se o čtyři dvoulůžkové pokoje a jeden podkrovní apartmán až pro šest osob. Vše provedené v kombinaci stylu à la Provence a rustikálního stylu, který je pro náš Statek typický. Oboje do sebe nádherně zapadlo a podtrhlo jedinečnou atmosféru původního selského stavení,“ poznamenal Miroslav Makovička. „Velice se povedl podkrovní apartmán. Výjimečný je tím, že má dvě oddělené ložnice, kuchyňku, koupelnu a navíc úchvatný výhled na celé nádvoří.“

Součástí projektu bylo i pořízení vybavení apartmánů a kuchyně restaurace. „Dovybavením kuchyně jsme docílili zvýšení kvality a zefektivnění poskytovaných služeb, a to nejen pro ubytované hosty, ale všechny návštěvníky Statku Bernard, kteří rádi využívají naši restauraci,“ doplnil jednatel s tím, že prostory restaurantu se navíc dočkaly nové podlahy.

Výstavba penzionu vyšla na 2 922 870 Kč. Pořízení mobiliáře penzionu stálo 539 119 Kč a dovybavení restaurace si vyžádalo investici ve výši 286 300 Kč. Uvedené ceny jsou bez DPH.