Jdi na obsah Jdi na menu
 

folk1.jpg

Také letos si folkoví fanoušci přijdou na své. Těšit se mohou na dva koncerty. 

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Nabitou kulturní sezónu připravuje na tento rok statek Bernard v Královském Poříčí. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční řemeslné trhy, zábavné akce pro děti a koncerty pod širým nebem. Právě hudební vystoupení zasazená do komorního prostředí historického nádvoří jsou skvělým obohacením letních prázdnin. Letos za svými fanoušky zamíří dáma české folkové scény Lenka Filipová se svojí dcerou Lenny. Hudební lahůdkou bude také koncert legendární skupiny Spirituál kvintet. 

„Ukazuje se, že hudební akce na statku si našly své fanoušky a jejich počet se neustále rozšiřuje. Zvláště, pokud jde o folkové publikum. O tom jsme se přesvědčili minulý rok, kdy na Bernardu vystoupil František Nedvěd se svým synem Vojtou a kapelou Tie Break. Z reakcí obecenstva jsme usoudili, že k tomuto žánru musíme zůstat věrní i v letošní sezóně,“ vysvětlil jednatel statku Bernard Miroslav Makovička, proč do Královského Poříčí opět zavítají muzikanti folkového ražení. 

Spirituál kvintet - první česká folková skupina založená již v roce 1960, zahraje na Bernardu v pátek 25. července. „Kapela tohoto formátu se přesně hodí do klidné atmosféry našeho statku. Věříme, že tímto výběrem uděláme mnoha lidem velkou radost,“ poznamenal jednatel.

Výborným tahákem bude také vystoupení rodinné dvojice sympatických zpěvaček Lenky Filipové a Lenny. „Obě jsou skvělé muzikantky a společně vytvářejí duo, které má energický náboj a oslovuje posluchače nejrůznějších věkových skupin. Dámu s kytarou není třeba dlouze představovat a její dceru Lenny zase dobře znají teenageři z hudebních hitparád,“ pověděl Makovička s tím, že koncert usměvavých zpěvaček je naplánovaný na pátek 15. srpna.  

Tím ale výčet letošních akcí zdaleka nekončí. Značný ohlas jistě bude mít nevšední dětský den zaměřený na tradiční řemesla. Konat se bude v sobotu 17. května a už dnes organizátoři očekávají, že přiláká stovky dětí. Velkou událostí má být i dvoudenní veletrh, na který se o víkendu 20. a 21. června sjedou řemeslníci z celé České republiky, aby návštěvníkům předvedli to nejlepší ze svého umění. Konec září bude patřit okázalé spanilé jízdě a motorkářům, jejichž nadupané stroje pokaždé zaplní celé nádvoří i parkoviště před statkem. V listopadu budou lidé na Bernardu naopak vyhlížet příjezd svatého Martina na bílém koni. Pokud přinese sněhovou nadílku a ta se udrží až do prosince, stane se vítanou ozdobou vánočních trhů, pro které jsou pravidelně vyhrazené dvě adventní neděle.