Jdi na obsah Jdi na menu
 

stary-bernard-1.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Do velké vědomostní soutěže s názvem Putování za odkazem starého Bernarda se mohou zapojit návštěvníci statku Bernard v Královském Poříčí. Stačí zajít do Zábavně naučného centra řeky Ohře, vyzvednout si soutěžní list a pokusit se vyplnit deset zadaných úkolů. Odměnou pro vítěze bude víkendový pobyt pro celou rodinu přímo na statku Bernard.

„Soutěž je zaměřená hlavně na děti, ale jelikož jsou úkoly hravé a zábavné, vyplňují je i dospěláci, zkrátka celá rodina. Zapojit se mohou také senioři, kteří mají rádi hádanky a poučné kvízy. Na věku opravdu nezáleží, šanci vyhrát mají všichni stejnou,“ pobízí další případné zájemce organizátorka kulturních akcí na statku Bernard Romana Vlková.

Na soutěžní otázky se nikdo nemůže předem připravit. Teprve až na místě zjistí, že správné odpovědi se nacházejí přímo v naučném centru. Stačí se pozorně dívat kolem sebe, všímat si nápovědy, a když je potřeba, tak i zapojit básnickou představivost. „Každý účastník obdrží Bernardův pracovní list, se kterým si projde naučné centrum. Je naprostou jedno, jestli bude s vyplňováním spěchat, nebo list vrátí až za hodinu. Důležité je, aby ho vhodil do slosovací truhličky a nezapomněl napsat svoje jméno, adresu a telefonní číslo,“ zdůrazňuje Vlková.

Průvodcem soutěže je oblíbený maskot Kapík. Jak praví legenda, tento roztomilý vodní skřítek se jednoho dne vynořil z řeky Ohře a zabydlel se na zdejším hospodském dvoře. „S panem Bernardem, zakladatelem statku, byli velcí kamarádi. Trávil spolu dlouhé hodiny procházkami po okolí řeky, povídali si o ní, naslouchali jejímu zpěvu a čistili ji, když bylo zapotřebí. Lásku k přírodě a největšímu bohatství svého kraje dnes Kapík předává jako odkaz dalším generacím. V interaktivním centru je učí znát řeku Ohři od jejího pramene až po ústí,“ vysvětluje smysl soutěže Vlková. 

Deset úkolů prověřuje důvtip, rychlé přemýšlení i tvořivost. Okamžitou odměnou je pro soutěžící odznáček s Kapíkem. Kdo si ho připne na oblečení, stává se členem sdružení přátel starého Bernarda – lidí se zájmem o řeku Ohři, statek Bernard a okolní přírodu. Upomínková placka je pro všechny zdarma.

Losování správně vyplněných pracovních listů a vyhodnocení soutěže se uskuteční v prosinci letošního roku. „Finálovou cenou je víkendový pobyt plný zážitků pro celou rodinu na statku Bernard. Termín ubytování si vítěz bude moci samozřejmě zvolit podle svého přání,“ dodává Vlková.