Jdi na obsah Jdi na menu
 

 kapik1.jpg

 Nový maskot se na Bernardu poprvé představil v prosinci o vánočních trzích.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Za novým maskotem Zábavně naučného centra řeky Ohře se mohou v polovině února vypravit rodiče s dětmi na statek Bernard v Královském Poříčí. Celý víkend 15. a 16. února tu na ně bude čekat usměvavý Kapík, který bude zpříjemňovat prohlídku nejmenším návštěvníkům. S dětmi bude soutěžit, řešit zábavné kvízy a vesele dovádět.

„Víkend s Kapíkem je ideální pro rodiny s dětmi a každého, kdo si chce zkrátit zimu a nesedět při tom doma na gauči. V centru řeky Ohře je totiž k vidění spousta zajímavostí z našeho regionu, které jsou prezentované zábavnou a zároveň poučnou formou. Co tu doposud nebylo, je Kapík a jeho soutěžní program pro děti,“ přiblížil novinku jednatel statku Bernard Miroslav Makovička.  

Akce je určená pro nejmenší ratolesti i starší školáky. „Malé děti jistě pobaví házení míčků do vody. Ty odrostlejší si projdou stezku, na interaktivních modelech budou pátrat po postavičce Kapíka a na konci si vyplní vědomostní kvíz,“ přiblížil Makovička připravený soutěžní program. Během celého Víkendu s Kapíkem je vstupné do naučného centra řeky Ohře poloviční. Dospělí zaplatí 40 a děti pouze 20 korun. Otevřeno je od 9 do 17 hodin.

 kapik3.jpg

Nový maskot se na statku Bernard poprvé představil v prosinci o vánočních trzích. A hned dokázal zaujmout. „Postavička Kapíka je modrá, jelikož představuje vodní kapku. V nové sezóně se s ní budou lidé potkávat při akcích a během prohlídek naučného centra. Myslíme si totiž, že právě takový veselý průvodce by se návštěvníkům mohl líbit,“ prohlásil jednatel.

Kapík a motiv kapky se postupně stává inspirací pro zdejší řemeslníky. V dílně designu ho připravují na samolepku, v truhlárně podle něj vyřezávají dřevěnou postavičku a v obchodě s keramikou si zákazník může koupit malou kapičku pro štěstí.