Jdi na obsah Jdi na menu
 

vystavy1.jpg

Výstavní síň na Statku Bernard je přístupná zdarma po celý rok.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – Stále více umělců a výtvarníků má zájem vystavovat svá díla na Statku Bernard v Královském Poříčí. Svědčí o tom množství expozic, které zde budou v letošním roce k vidění. Tou nejbližší má být výstava výtvarných technik s názvem Na hedvábné stezce. Vernisáž je naplánovaná na sobotu 29. dubna od 16 hodin. 

„Své umění nám přijede představit Květa Belanová společně se sdružením výtvarných uměleckých řemesel z Ostrova. Jak název výstavy napovídá, tentokrát se dozvíme, co všechno se dá vyrobit z přírodního hedvábí,“ uvedla manažerka a organizátorka kulturních akcí na Statku Bernard Romana Vlková.

V červnu expozici vystřídá autorská výstava fotografií Adély Vášové. Pro fotografku to není první příležitost, kdy na veřejnosti představí své snímky. Již před dvěma lety zde vystavovala společně se svým manželem a před tím například v Sokolově, Nejdku nebo Praze.

„Ještě na jaře se mezi tyto dvě zajímavé expozice na dva dny vklíní přehlídka loveckých trofejí v rámci Mysliveckých slavností, které se uskuteční o víkendu 6. a 7. května,“ upřesnila Romana Vlková.

Přes léto naopak výstavní síň zaplní malované mandaly a na podzim zde budou svými výtvory chlubit děti z Mateřské školy Wlaštovka z Karlových Varů. V zimních měsících si pak lidé mohou přijít prohlédnout ručně vyráběné vánoční betlémy, které zde Statek vystavuje pravidelně každý rok u příležitosti konání adventních trhů.

Výstavní prostory na Bernardu prošly před několika měsíci kompletní rekonstrukcí. Interiér vylepšilo nové nasvícení a moderní závěsný systém. „Nyní díla lépe vyniknou a také návštěvníci mají z výstav mnohem větší zážitek,“ prohlásila manažerka.

K tomu, aby umělec dostal příležitost na Statku Bernard prezentovat svoji tvorbu, není bezpodmínečně nutné, aby byl profesionálem. „Šanci dáváme i těm, co svoji tvorbu mají jako koníčka. Letošní termíny jsou sice již zaplněné, ale pokud nám někdo zavolá, tak se jistě můžeme domluvit a najít nějaké volné místo v příštím roce,“ doplnila Vlková.