Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z měst a obcí

Příspěvky

Průmyslový odkaz může být výhodou při rozvoji turismu

15. 3. 2014

shiftx2.jpgSOKOLOVSKO - Sokolovský region má velký potenciál pro rozvoj cestovního ruchu. Takový je jeden ze závěrů mezinárodního semináře s názvem Marketing inovativních produktů průmyslového dědictví, který uspořádal Mikroregion Sokolov - východ v rámci projektu SHIFT-X.

 

Masopustní rej na Bernardu doprovodí zabijačkové hody

23. 2. 2014

masopust2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Nezaměnitelná atmosféra masopustních rejů zavládne v sobotu 1. března v Královském Poříčí. Lidé si podle tradice dopřejí čas hodování a bujarého veselí, které je obdobím hojnosti mezi dvěma postními dobami.

 

Taťána Kuchařová a Jan Onder zatančili klientům léčebny

18. 2. 2014

tatana2.jpgDOLNÍ RYCHNOV - Taneční pár z televizní soutěže StarDance, nejkrásnější žena světa roku 2006 Taťána Kuchařová a sokolovský tanečník Jan Onder, navštívil klienty léčebny Dům ošetřovatelské péče a Domova pro seniory Vila Maria v Dolním Rychnově.  

 

Podnikatelské inkubátory podporují vznik nových živností

22. 1. 2014

svice2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Začít samostatně podnikat není jednoduché. Živnostník musí přemýšlet, kde vezme na počáteční investice a z čeho pořídí materiál a další vybavení. Když ale může převzít zavedený obchod se zařízenou dílnou a extra zvýhodněným nájmem, je podnikatelský start přece jenom jednodušší.

 

Turistická ubytovna zvyšuje komfort pro vozíčkáře

18. 1. 2014

predavani-hotove-zakazky_web2.jpgNEBANICE – Vyšším komfortem se může pochlubit turistická ubytovna v Nebanicích na Chebsku. Novinkou je bezbariérový přístup k sociálním zařízením.

 

Děti v Hlavně dostaly nové hřiště, stojí nedaleko cyklostezky

26. 12. 2013

hlavno2.jpgHLAVNO - Moderního hřiště s herními prvky pro nejmenší se dočkaly děti v Hlavně u Citic. Jde o první hrací plochu v obci, proto ji ocení zejména místní mladé rodiny, které konečně dostávají možnost trávit volný čas sportem a zábavou.

 

Na okřídlené dravce zíraly děti s otevřenou pusou

3. 12. 2013

sokolnik11.jpgHŘEBENY - Dětským hlaholem, smíchem a zvídavými dotazy malých capartů ožila uplynulou sobotu bývalá škola v Hřebenech. Sice se už ve více než sto let staré budově dávno neučí, přesto se tu občas konají akce, které se snaží vzdělávat nejen dítka školou povinná, ale také dospěláky.

 

Svatý Mikuláš vyjde do kraje od bájné hory Krudum

22. 11. 2013

krudum2.jpgHRUŠKOVÁ – Také v letošním roce budou lidé v duchu starých bájí a legend vyprovázet svatého Mikuláše z areálu bývalého kostela sv. Mikulášem pod horou Krudum u osady Hrušková u Sokolova.

 

Okolí památníku ve Svatavě dostává důstojný ráz

9. 11. 2013

prace-sac-ve-svatave3.jpgSVATAVA/PODLESÍ – Úpravy a pročištění od náletových dřevin se dočkalo okolí památníku ženského koncentračního tábora ve Svatavě – Podlesí. O zvelebení bezprostředního prostranství pietního místa se postarali pracovníci sociálního podniku Srdce a čin.

 

V mezinárodní soutěži získali čeští novináři tři ceny ze sedmi

10. 10. 2013

varsava2.jpgSOKOLOVSKO/VARŠAVA - Novinářská soutěž Visegrad Local Press Awards byla téměř výhradně v česko-polských barvách. Letošní první ročník tohoto mezinárodního měření novinářských počinů zemí Visegrádu plynule navázal na předchozí dva ročníky podobně zaměřené česko-polské soutěže.  

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »