Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z měst a obcí

Příspěvky

Děti v Hlavně dostaly nové hřiště, stojí nedaleko cyklostezky

26. 12. 2013

hlavno2.jpgHLAVNO - Moderního hřiště s herními prvky pro nejmenší se dočkaly děti v Hlavně u Citic. Jde o první hrací plochu v obci, proto ji ocení zejména místní mladé rodiny, které konečně dostávají možnost trávit volný čas sportem a zábavou.

 

Na okřídlené dravce zíraly děti s otevřenou pusou

3. 12. 2013

sokolnik11.jpgHŘEBENY - Dětským hlaholem, smíchem a zvídavými dotazy malých capartů ožila uplynulou sobotu bývalá škola v Hřebenech. Sice se už ve více než sto let staré budově dávno neučí, přesto se tu občas konají akce, které se snaží vzdělávat nejen dítka školou povinná, ale také dospěláky.

 

Svatý Mikuláš vyjde do kraje od bájné hory Krudum

22. 11. 2013

krudum2.jpgHRUŠKOVÁ – Také v letošním roce budou lidé v duchu starých bájí a legend vyprovázet svatého Mikuláše z areálu bývalého kostela sv. Mikulášem pod horou Krudum u osady Hrušková u Sokolova.

 

Okolí památníku ve Svatavě dostává důstojný ráz

9. 11. 2013

prace-sac-ve-svatave3.jpgSVATAVA/PODLESÍ – Úpravy a pročištění od náletových dřevin se dočkalo okolí památníku ženského koncentračního tábora ve Svatavě – Podlesí. O zvelebení bezprostředního prostranství pietního místa se postarali pracovníci sociálního podniku Srdce a čin.

 

V mezinárodní soutěži získali čeští novináři tři ceny ze sedmi

10. 10. 2013

varsava2.jpgSOKOLOVSKO/VARŠAVA - Novinářská soutěž Visegrad Local Press Awards byla téměř výhradně v česko-polských barvách. Letošní první ročník tohoto mezinárodního měření novinářských počinů zemí Visegrádu plynule navázal na předchozí dva ročníky podobně zaměřené česko-polské soutěže.  

 

Muzeum chce zpřístupnit důl Jeroným, kolaudace se blíží

7. 9. 2013

dul_jeronym2.jpgČISTÁ – Horní část středověkého cínového dolu Jeroným u zaniklé obce Čistá by se mohla brzy otevřít veřejnosti. V těchto dnech tu finišují zabezpečovací práce, které jsou nutné pro zpřístupnění této národní kulturní památky.

 

Hájek slaví titul Vesnice roku 2013 v Karlovarském kraji

2. 8. 2013

hajek2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Hájek na Karlovarsku se stal vítězem tradiční soutěže Vesnice roku, jejíž krajské kolo organizuje Karlovarský kraj od roku 2001. Získala tak Zlatou stuhu a postupuje do celostátního finále. Dařilo se však i obcím ze Sokolovska. 

 

Na trati mezi Krásným Jezem a Ležnicí opět jezdí vlaky

24. 7. 2013

draha2.jpgHORNÍ SLAVKOV – Na část železniční tratě Krásný Jez – Loket se po šestnácti letech opět vrátil pravidelný provoz. Již začátkem července vyjel první osobní vlak ze stanice Karlovy Vary dolní nádraží do zastávky Krásný Jez a dále do Horního Slavkova – Ležnice (Kounice).  

 

Lesopark ve Vintířově láká k aktivnímu odpočinku

24. 6. 2013

vintirov2.jpgVINTÍŘOV – Ideální místo pro odpočinek a relaxaci lze objevit na okraji Vintířova poblíž silnice směřující do Staré Chodovské. V minulosti zarostlé a nevzhledné prostranství se v letech 2009 a 2011 proměnilo v krásný lesopark s rybníkem. 

 

O Zlatou stuhu chce v našem kraji bojovat dvacet obcí

11. 5. 2013

vesnice2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Dvacítka obcí se letos přihlásila do krajského kola soutěže Vesnice roku. Z okresu Sokolov to jsou čtyři – Dasnice, Dolní Rychnov, Lomnice a Těšovice.  

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »