Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z měst a obcí

Příspěvky

Muzeum chce zpřístupnit důl Jeroným, kolaudace se blíží

7. 9. 2013

dul_jeronym2.jpgČISTÁ – Horní část středověkého cínového dolu Jeroným u zaniklé obce Čistá by se mohla brzy otevřít veřejnosti. V těchto dnech tu finišují zabezpečovací práce, které jsou nutné pro zpřístupnění této národní kulturní památky.

 

Hájek slaví titul Vesnice roku 2013 v Karlovarském kraji

2. 8. 2013

hajek2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Hájek na Karlovarsku se stal vítězem tradiční soutěže Vesnice roku, jejíž krajské kolo organizuje Karlovarský kraj od roku 2001. Získala tak Zlatou stuhu a postupuje do celostátního finále. Dařilo se však i obcím ze Sokolovska. 

 

Na trati mezi Krásným Jezem a Ležnicí opět jezdí vlaky

24. 7. 2013

draha2.jpgHORNÍ SLAVKOV – Na část železniční tratě Krásný Jez – Loket se po šestnácti letech opět vrátil pravidelný provoz. Již začátkem července vyjel první osobní vlak ze stanice Karlovy Vary dolní nádraží do zastávky Krásný Jez a dále do Horního Slavkova – Ležnice (Kounice).  

 

Lesopark ve Vintířově láká k aktivnímu odpočinku

24. 6. 2013

vintirov2.jpgVINTÍŘOV – Ideální místo pro odpočinek a relaxaci lze objevit na okraji Vintířova poblíž silnice směřující do Staré Chodovské. V minulosti zarostlé a nevzhledné prostranství se v letech 2009 a 2011 proměnilo v krásný lesopark s rybníkem. 

 

O Zlatou stuhu chce v našem kraji bojovat dvacet obcí

11. 5. 2013

vesnice2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Dvacítka obcí se letos přihlásila do krajského kola soutěže Vesnice roku. Z okresu Sokolov to jsou čtyři – Dasnice, Dolní Rychnov, Lomnice a Těšovice.  

 

Vycházková trasa vás poučí a protáhne vaše tělo

1. 4. 2013

trasa2.jpgKYNŠPERK NAD OHŘÍ – Po naučné stezce nad rybníkem Sýkorák se mohou vypravit lidé v Kynšperku nad Ohří. Vycházková trasa se nachází na okraji města za sportovním areálem.  

 

Lyžařská sezóna v Bublavě pokračuje i v březnu

5. 3. 2013

ski2.jpgBUBLAVA – Ačkoli je již březen a na mnohých místech regionu se jarem probouzí příroda, horská Bublava je stále rájem lyžařů. Sněhové podmínky na sjezdovkách jsou tady výborné a svahy perfektně vysněžené.

 

Nové Sedlo se hrdě hlásí k odkazu hornictví

3. 11. 2012

sedlo1male.jpgNOVÉ SEDLO – Černého důlního vozíku na dvou krátkých kolejnicích si mohou všimnout lidé před budovou Městského úřadu v Novém Sedle. Vozík sem umístili členové místního havířského spolku Apollonia a slavnostně odhalili při hornické slavnosti.

 

Obnova tratě u Horního Slavkova začala

17. 10. 2012

trat2.jpgHORNÍ SLAVKOV – Šanci na oživení dostala železniční trať číslo 144 v úseku Krásný Jez – Ležnice u Horního Slavkova. Patnáct let je uzavřená a na mnoha místech zarostlá hustým křovím.

 

Rozhledna Březanka by sloužila i jako zvonice

30. 9. 2012

rozhledna2.jpgBŘEZOVÁ – Šestnáctimetrová rozhledna se zvonem by mohla někdy v budoucnu vyrůst na kopci u Kamenice nad Březovou. Alespoň o tom uvažuje tamní starosta Miroslav Bouda, podle kterého by vyhlídková věž mohla přilákat turisty a milovníky přírody.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »