Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z měst a obcí

Příspěvky

Obnovený festival navštívili Formánek, Dědeček i Páral

20. 11. 2016

lfl2.jpgFRANTIŠKOVY LÁZNĚ - Za významnou kulturní událost lze jednoznačně označit znovu obnovený festival Literární Františkovy Lázně, který po dva týdny hostilo město světově proslavené svými lázeňskými prameny.

 

Cena Patrimonium pro futuro ocenila záchranu Hartenbergu

22. 9. 2016

hartenberg33.jpgSOKOLOVSKO/ČR - Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro již potřetí vyzdvihly nejlepší počiny v oblasti památkové péče. Dobrou zprávou je, že jedno z ocenění putuje na Sokolovsko, konkrétně na hrad Hartenberg v Hřebenech. 

 

Rekonstrukce Muzea Karlovy Vary se blíží k závěru

30. 8. 2016

muzeumkv2.jpgKARLOVY VARY - V karlovarském muzeu v současné době probíhá celková přestavba prostor. Zásadní novinkou je vybudování výtahu, díky kterému se muzeum stane bezbariérovým.

 

Na Sokolovsku pokračuje obnova území po těžbě

23. 8. 2016

most2.jpgSOKOLOVSKO - V programu odstranění ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji pokračují v regionu práce na naplánovaných projektech.

 

Tuningová akce podpořila dobročinnost

19. 7. 2016

tuning2.jpgKRÁSNO – Celkem 25 tisíc korun putovalo na dobrou věc z víkendové akce New Action Tuning Krásno. Z části výtěžku získala darem 5 tisíc neziskovka Pomoc v nouzi a 15 tisíc korun šlo ve prospěch sbírky Pomoc pro Honzíka. Dalších 5 tisíc korun navíc přidalo město Krásno.

 

Kraj chystá Krušnohorskou cyklistickou magistrálu

10. 7. 2016

Kstezka.jpgARLOVARSKÝ KRAJ - Novou trasu Krušnohorské cyklistické magistrály připravuje Karlovarský kraj. Má provést cyklisty co nejbezpečněji po vhodných cestách a s co nejmenším převýšením od Chebu až po Boží Dar.

 

Štola č. 1 se může pochlubit novým zázemím

26. 5. 2016

stola2.jpgJÁCHYMOV - Do jáchymovského podzemí na Karlovarsku zavítají ročně tisíce návštěvníků, aby si prohlédly místa, kde se dříve dobývalo stříbro a těžil uran. Ke zkvalitnění služeb pro turisty by nyní mělo přispět i nové zázemí Štoly č. 1.

 

Retromuseum umožňuje zažít pocit návratu v čase

8. 3. 2016

retro2.jpgCHEB – Retromuseum připomínající životní styl a design v ČSSR otevřela jako svoji novou pobočku Galerie výtvarného umění v Chebu. Expozice se nachází v sousedním domě na hlavním chebském náměstí, kde se dříve nacházelo železářství.

 

Finální beseda o domácím násilí se uskuteční v Krásné

19. 2. 2016

beseda_chodov2.jpgKRÁSNÁ – Na desátou besedu o domácím násilí a stalkingu zvou ve čtvrtek 25. února 2016 do Krásné u Aše na Chebsku ´Bojovníci proti násilí na ženách´.

 

Masopust opanovali veselí námořníci

7. 2. 2016

namornici2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – Karnevalovým veselím ožilo v sobotu Královské Poříčí. Ulicemi prošel dlouhý masopustní průvod v čele vedený četníky a koňským povozem, na němž se vezly děti v maskách.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »