Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z měst a obcí

Příspěvky

Průmyslové dědictví má silný potenciál pro rozvoj regionu

22. 12. 2014

putovni_vystava2.jpgSOKOLOVSKO – Jak vhodně využít kulturní a průmyslové dědictví k rozvoji našeho regionu? Na tuto otázku přinesl jasné odpovědi mezinárodní projekt SHIFT-X.

 

Koně ze staré studny museli vytáhnout hasiči

24. 11. 2014

kun2.jpgSVATOŠSKÉ SKÁLY - Do zhruba čtyři metry hluboké bývalé studny v areálu u Svatošských skal u Lokte spadl v neděli dopoledne kůň. Bývalá studna byla plná studené vody, přivolaní hasiči tak nejprve museli vodu odčerpat.

 

Každá obec může mít svého vyškoleného průvodce

20. 11. 2014

pruvodce2.jpgSOKOLOVSKO – Stát se vyškoleným průvodcem, který dokáže návštěvníkům poradit, jaká turisticky zajímavá místa se nacházejí na Sokolovsku a zároveň umí podat odborný výklad o historii obce a nejbližších památkách. Přesně taková příležitost se nyní nabízí účastníkům bezplatného vzdělávacího kurzu.

 

Sociální mikropodnik má v regionu dobrou pověst

7. 11. 2014

potok2.jpgSOKOLOVSKO - Na území Sokolovska, ale i v okolních okresech, působí již třetím rokem sociální podnik Srdce a čin, o.p.s. Za tu dobu si u svých obchodních partnerů vysloužil dobrou pověst a zařadil se mezi takzvané mikropodniky.

 

Čokoládové delikatesy šly při otevření dílen rychle na odbyt

11. 10. 2014

coko11.jpgKYNŠPERK NAD OHŘÍ - Čokoládové pochoutky, medovníky, lanýže, pralinky nebo čokoládová lízátka začala vyrábět sociální firma ČoKy, o.p.s. v Kynšperku nad Ohří.

 

Značka ´Original product of Sokolovsko´ garantuje kvalitu

29. 9. 2014

vyhlaseni2.jpgSOKOLOVSKO - Pět regionálních výrobců se může od letošního léta pyšnit regionální značkou Original product of Sokolovsko. Jejich produkty dostaly certifikát, který je garancí, že právě ten jejich konkrétní výrobek byl zhotovený z kvalitních materiálů, postupy šetrnými k životnímu prostředí a pochází přímo ze Sokolovska.

 

Pohodová jízda na motorce mi přináší relax, říká starosta Bouda

24. 9. 2014

bouda_motorkar2.jpgBŘEZOVÁ – Celou řadu vizí a plánů do budoucna má město Březová. V oblasti rozvoje cestovního ruchu chce zejména dokončit přestavbu bývalého kulturního domu, kde by měla vzniknout expozice historie a současnosti elektrárny Tisová.

 

Starosta Michal Skýba zdolává na kole vrcholky Krušných hor

21. 9. 2014

skyba2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – Poznávání krás našeho kraje a zdolávání vrcholků Krušných hor. To je záliba, které se ve volném čase oddává starosta Královského Poříčí Michal Skýba

 

Karlovarská lékařka dosáhla na stupně vítězů

13. 9. 2014

sportovkyne2.jpgKARLOVY VARY - Vedoucí gastroenteroložka Nemocnice v Karlových Varech Blanka Zbořilová Pazdiorová si připsala na své konto skutečně fenomenální úspěch, když obsadila druhou příčku na nejtěžším českém ultratrailu dvojic Beskydská sedmička.

 

Vesnicí Karlovarského kraje roku 2014 se stal Dolní Žandov

25. 8. 2014

dolni-zandov-2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku se stala obec Dolní Žandov na Chebsku. Získala tak Zlatou stuhu a postupuje do celostátního kola soutěže.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »