Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z měst a obcí

Příspěvky

Chebští střelci vezou zlato a stříbro z mistrovství žactva

23. 2. 2015

lukostrelba2.jpgCHEB/HUMPOLEC - Zlato a stříbro vybojovali v Humpolci lukostřelci chebského klubu LK ESKA Cheb na 23. Mistrovství České republiky v halové lukostřelbě žactva. Titulem mistryně republiky v halové lukostřelbě z kladkového luku se tak na rok bude pyšnit dvanáctiletá Petra Zikmundová.

 

Karlovaráci o muzeum zcela nepřijdou

2. 2. 2015

archeo2.jpgKARLOVY VARY - Ačkoliv karlovarské muzeum na Nové louce bude po následující dva roky uzavřené kvůli rekonstrukci, o výstavy obyvatelé města zcela nepřijdou.

 

Praprababička oslavila v kruhu rodiny sto let

30. 12. 2014

stolet2.jpgDOLNÍ RYCHNOV - Eva Ryvolová, klientka domova pro seniory Vila Maria v Dolním Rychnově, oslavila v kruhu příbuzných, spolubydlících a zaměstnanců domova v klubovně vily své sté narozeniny. Nechyběli ani další gratulanti z okruhu dobrovolníků a také úřadů.

 

Průmyslové dědictví má silný potenciál pro rozvoj regionu

22. 12. 2014

putovni_vystava2.jpgSOKOLOVSKO – Jak vhodně využít kulturní a průmyslové dědictví k rozvoji našeho regionu? Na tuto otázku přinesl jasné odpovědi mezinárodní projekt SHIFT-X.

 

Koně ze staré studny museli vytáhnout hasiči

24. 11. 2014

kun2.jpgSVATOŠSKÉ SKÁLY - Do zhruba čtyři metry hluboké bývalé studny v areálu u Svatošských skal u Lokte spadl v neděli dopoledne kůň. Bývalá studna byla plná studené vody, přivolaní hasiči tak nejprve museli vodu odčerpat.

 

Každá obec může mít svého vyškoleného průvodce

20. 11. 2014

pruvodce2.jpgSOKOLOVSKO – Stát se vyškoleným průvodcem, který dokáže návštěvníkům poradit, jaká turisticky zajímavá místa se nacházejí na Sokolovsku a zároveň umí podat odborný výklad o historii obce a nejbližších památkách. Přesně taková příležitost se nyní nabízí účastníkům bezplatného vzdělávacího kurzu.

 

Sociální mikropodnik má v regionu dobrou pověst

7. 11. 2014

potok2.jpgSOKOLOVSKO - Na území Sokolovska, ale i v okolních okresech, působí již třetím rokem sociální podnik Srdce a čin, o.p.s. Za tu dobu si u svých obchodních partnerů vysloužil dobrou pověst a zařadil se mezi takzvané mikropodniky.

 

Čokoládové delikatesy šly při otevření dílen rychle na odbyt

11. 10. 2014

coko11.jpgKYNŠPERK NAD OHŘÍ - Čokoládové pochoutky, medovníky, lanýže, pralinky nebo čokoládová lízátka začala vyrábět sociální firma ČoKy, o.p.s. v Kynšperku nad Ohří.

 

Značka ´Original product of Sokolovsko´ garantuje kvalitu

29. 9. 2014

vyhlaseni2.jpgSOKOLOVSKO - Pět regionálních výrobců se může od letošního léta pyšnit regionální značkou Original product of Sokolovsko. Jejich produkty dostaly certifikát, který je garancí, že právě ten jejich konkrétní výrobek byl zhotovený z kvalitních materiálů, postupy šetrnými k životnímu prostředí a pochází přímo ze Sokolovska.

 

Pohodová jízda na motorce mi přináší relax, říká starosta Bouda

24. 9. 2014

bouda_motorkar2.jpgBŘEZOVÁ – Celou řadu vizí a plánů do budoucna má město Březová. V oblasti rozvoje cestovního ruchu chce zejména dokončit přestavbu bývalého kulturního domu, kde by měla vzniknout expozice historie a současnosti elektrárny Tisová.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »