Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z měst a obcí

Příspěvky

Na trati do Horního Slavkova-Kounice začala sezóna

5. 4. 2015

kounice2.jpgHORNÍ SLAVKOV – Osobní vlaky vyjely v sobotu na trati z Bečova nad Teplou do Horního Slavkova-Kounice. Spoje budou cestujícím k dispozici do 30. srpna 2015.

 

Špýchar se postupně mění v umělecké centrum

3. 4. 2015

spychar2.jpgCHEB - Chebská Galerie 4 – galerie fotografie, se ještě letos přestěhuje do nově opravených prostor.  Umělecké centrum v barokní budově chebského špýcharu nechává zbudovat Karlovarský kraj.

 

Státní hrad a zámek Bečov opět čeká nabitá sezóna

5. 3. 2015

becov_hrad2.jpgBEČOV NAD TEPLOU - Státní hrad a zámek Bečov na Karlovarsku čeká v sezóně 2015 významné výročí. Oslavovat zde budou 30 let od vypátrání relikviáře sv. Maura.

 

Chebští střelci vezou zlato a stříbro z mistrovství žactva

23. 2. 2015

lukostrelba2.jpgCHEB/HUMPOLEC - Zlato a stříbro vybojovali v Humpolci lukostřelci chebského klubu LK ESKA Cheb na 23. Mistrovství České republiky v halové lukostřelbě žactva. Titulem mistryně republiky v halové lukostřelbě z kladkového luku se tak na rok bude pyšnit dvanáctiletá Petra Zikmundová.

 

Karlovaráci o muzeum zcela nepřijdou

2. 2. 2015

archeo2.jpgKARLOVY VARY - Ačkoliv karlovarské muzeum na Nové louce bude po následující dva roky uzavřené kvůli rekonstrukci, o výstavy obyvatelé města zcela nepřijdou.

 

Praprababička oslavila v kruhu rodiny sto let

30. 12. 2014

stolet2.jpgDOLNÍ RYCHNOV - Eva Ryvolová, klientka domova pro seniory Vila Maria v Dolním Rychnově, oslavila v kruhu příbuzných, spolubydlících a zaměstnanců domova v klubovně vily své sté narozeniny. Nechyběli ani další gratulanti z okruhu dobrovolníků a také úřadů.

 

Průmyslové dědictví má silný potenciál pro rozvoj regionu

22. 12. 2014

putovni_vystava2.jpgSOKOLOVSKO – Jak vhodně využít kulturní a průmyslové dědictví k rozvoji našeho regionu? Na tuto otázku přinesl jasné odpovědi mezinárodní projekt SHIFT-X.

 

Koně ze staré studny museli vytáhnout hasiči

24. 11. 2014

kun2.jpgSVATOŠSKÉ SKÁLY - Do zhruba čtyři metry hluboké bývalé studny v areálu u Svatošských skal u Lokte spadl v neděli dopoledne kůň. Bývalá studna byla plná studené vody, přivolaní hasiči tak nejprve museli vodu odčerpat.

 

Každá obec může mít svého vyškoleného průvodce

20. 11. 2014

pruvodce2.jpgSOKOLOVSKO – Stát se vyškoleným průvodcem, který dokáže návštěvníkům poradit, jaká turisticky zajímavá místa se nacházejí na Sokolovsku a zároveň umí podat odborný výklad o historii obce a nejbližších památkách. Přesně taková příležitost se nyní nabízí účastníkům bezplatného vzdělávacího kurzu.

 

Sociální mikropodnik má v regionu dobrou pověst

7. 11. 2014

potok2.jpgSOKOLOVSKO - Na území Sokolovska, ale i v okolních okresech, působí již třetím rokem sociální podnik Srdce a čin, o.p.s. Za tu dobu si u svých obchodních partnerů vysloužil dobrou pověst a zařadil se mezi takzvané mikropodniky.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »