Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z měst a obcí

Příspěvky

Vesnicí Karlovarského kraje roku 2014 se stal Dolní Žandov

25. 8. 2014

dolni-zandov-2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku se stala obec Dolní Žandov na Chebsku. Získala tak Zlatou stuhu a postupuje do celostátního kola soutěže.

 

Odsouzení zvelebili vycházkovou stezku v Kynšperku nad Ohří

29. 7. 2014

stezka_odsouzeni3.jpgKYNŠPERK NAD OHŘÍ – Důkladných úprav o očisty se dočkala s příchodem léta naučná stezka v Kynšperku nad Ohří. Do úklidových prací a oprav se tu již na jaře pustila parta deseti odsouzených z nedaleké věznice.

 

Den Ohře potěší přátele řeky i milovníky dobrého piva

24. 7. 2014

zajic2.jpgKYNŠPERK NAD OHŘÍ - Sobotu plnou zábavy, muziky, tance a dobrého piva si užijí návštěvníci tradičního Dne Ohře v Kynšperku nad Ohří. Ani letos nebude chybět oblíbený vodácký závod, prohlídky pro veřejnost na přehradě Horka či hudební večer s country muzikou.

 

Kraj buduje cyklostezku z Doubí ke Svatošským skalám

16. 7. 2014

kladivka2.jpgSVATOŠSKÉ SKÁLY/DOUBÍ - Příjemnější a bezpečnou trasu mohou v budoucnu zvolit cyklisté projíždějící z karlovarského Doubí až k hojně navštěvovaným Svatošským skalám. Místo průjezdu frekventovanou silnicí je nyní čeká přírodní terén podél břehu řeky Ohře.

 

Trabi maskot sprintoval a vysloužil neziskovce finanční dar

14. 7. 2014

trabi5.jpgKRÁSNO – Závodnickou premiéru má zdárně za sebou Trabi maskot obecně prospěšné společnosti Pomoc v nouzi. Neziskovka ho v sobotu vyslala na tuningový sraz na letišti v Krásně, aby si zde slavný bakelitový automobil z NDR našel vhodného soupeře a střihl si s ním ostrý sprint.

 

Pomoc v nouzi vyšle na tuningový sraz svého Trabi maskota

18. 6. 2014

trabi2.jpgKRÁSNO - Mezi nablýskané a vytuněné káry si to v sobotu 12. července 2014 namíří stařičký veterán z roku 1982 zelený Trabant 601. Na startovní dráhu tuningového srazu na letišti v Krásně na Sokolovsku ho vyšle nezisková organizace Pomoc v nouzi.

 

Klobouky pro továrníka Seebohma zazáří na módní přehlídce

16. 5. 2014

bernhard-seebohm1.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Soutěž o nejkrásnější klobouk vyhlásil statek Bernard v Královském Poříčí. Zapojit se do ní mohou žáci základních škol z celého Karlovarského kraje.

 

Výluka omezí dopravu, místo vlaků vyjedou autobusy

1. 5. 2014

vyluka2.jpgSOKOLOV/KRASLICE – Celých třicet dnů potrvá nepřetržitá výluka drážní osobní dopravy na trati Sokolov – Kraslice. Avizované dopravní omezení je naplánované na období od 5. května do 3. června.

 

Starý zajatecký hřbitov se dočká důstojné úpravy

8. 4. 2014

mauzoleum5.jpgJINDŘICHOVICE – Důstojné úpravy se dočká lesní hřbitov u Jindřichovic, kde se za 1. světové války nacházel tábor zejména srbských, ale i ruských a italských zajatců. Dnes pietní místo připomíná jen několik starých náhrobků, kříže a betonové sloupky.

 

Pacienti měli zlatou svatbu v léčebně

3. 4. 2014

mouckovi-2b.jpgDOLNÍ RYCHNOV - Zlatou svatbu oslavili v léčebně v Dolním Rychnově hospitalizovaní pacienti Jana a Jaromír Moučkovi. Oslavu uspořádala rodina ve spolupráci se zaměstnanci Domu ošetřovatelské péče.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »