Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z měst a obcí

Příspěvky

Kahlerův pomník je kulturní památkou

11. 1. 2021

pomnik1.jpgHORNÍ POCHLOVICE – Nový přírůstek ke kulturním památkám na území Karlovarského kraje představuje klasicistní pomník Johanna Michaela Kahlera v lese na Chlumském vrchu u Horních Pochlovic na Sokolovsku.

 

Obchvat Mariánských Lázní již slouží řidičům

23. 12. 2020

obchvat2.jpgMARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Karlovarský kraj završil jednu z největších investičních akcí v oblasti dopravy - výstavbu silničního obchvatu Mariánských Lázní na Chebsku.

 

Město koupilo cennou kroniku z 18. století

9. 11. 2020

foto_kronika2.jpgCHEB - Město koupilo od soukromé majitelky z Německa cennou chebskou kroniku z 18. století, jejímž autorem je purkmistr (starosta) Chebu z let 1740 až 1748 Johann Thomas Funk.

 

Cheb je městem, kde se daří podnikatelům

1. 10. 2020

oceneni2.jpgCHEB - Podnikatelské prostředí je v rámci Karlovarského kraje nejvýhodnější v Chebu. Vyplývá to ze srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který z hlediska dat připravuje analytická agentura Datank. Na druhé příčce se umístil Sokolov a třetí pozice patří Karlovým Varům.

 

Karlovarský venkov sobě!

6. 5. 2020

nsmas_venkov_sobe1.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Regiony sobě je kampaň, která má pomoci, aby naše venkovské regiony byly více odolné a soběstačné. Lokální ekonomika zjednodušeně představuje místní produkci pro místní spotřebu (zboží i služby) a jejím předpokladem je fungující místní trh.

 

V Karlových Varech byly nalezeny pozůstatky barokního pivovaru

4. 5. 2020

pivovar_lazne2.jpgKARLOVY VARY - V těsném sousedství Císařských lázní byly nalezeny pozůstatky starého měšťanského pivovaru, který v těchto místech stával od roku 1732. Nález umožní přesně určit umístění areálu, který byl zbořen kvůli výstavbě nové lázeňské budovy počátkem roku 1893.

 

Výzvy v programovém rámci CLLD IROP MAS Sokolovsko

6. 4. 2020

mas.jpgSOKOLOVSKO - MAS Sokolovsko vyhlásila začátkem dubna dvě výzvy v programovém rámci CLLD IROP MAS Sokolovsko. Výzvy jsou zaměřeny na infrastrukturu cyklodopravy a základní škol.

 

Odsouzení vyrábějí ochranné roušky a štíty

3. 4. 2020

rousky2.jpgKYNŠPERK NAD OHŘÍ – Do šití roušek se před časem pustili také odsouzení v kynšperské věznici. Během necelých tří týdnů jich pro personál a spoluodsouzené vyrobili více než 2300 kusů.

 

MAS Sokolovsko o.p.s. i nadále podporuje regionální rozvoj

23. 3. 2020

mas.jpgSOKOLOVSKO - Již čtvrtým rokem vyhlašuje Místní akční skupina Sokolovsko (dále jen MAS) výzvy k předkládání žádostí o podporu z Programu rozvoje venkova. Tyto výzvy nabízejí možnost získání dotací do oblastí, kterými jsou například lesní cesty, podpora zemědělců a podnikatelů, rozvoj rekreačních funkcí lesa a rozvoj základní infrastruktury obcí.

 

Karlovy Vary bojují o titul Historické město roku 2019

10. 2. 2020

vary2.jpgKARLOVY VARY - Město Karlovy Vary postoupilo do celostátního kola soutěže o titul Historické město roku 2019. Lázeňské město zvítězilo v krajském kole soutěže o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, kterou již od roku 1994 vyhlašuje Ministerstvo kultury ČR.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »