Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z měst a obcí

Příspěvky

V Karlových Varech byly nalezeny pozůstatky barokního pivovaru

4. 5. 2020

pivovar_lazne2.jpgKARLOVY VARY - V těsném sousedství Císařských lázní byly nalezeny pozůstatky starého měšťanského pivovaru, který v těchto místech stával od roku 1732. Nález umožní přesně určit umístění areálu, který byl zbořen kvůli výstavbě nové lázeňské budovy počátkem roku 1893.

 

Výzvy v programovém rámci CLLD IROP MAS Sokolovsko

6. 4. 2020

mas.jpgSOKOLOVSKO - MAS Sokolovsko vyhlásila začátkem dubna dvě výzvy v programovém rámci CLLD IROP MAS Sokolovsko. Výzvy jsou zaměřeny na infrastrukturu cyklodopravy a základní škol.

 

Odsouzení vyrábějí ochranné roušky a štíty

3. 4. 2020

rousky2.jpgKYNŠPERK NAD OHŘÍ – Do šití roušek se před časem pustili také odsouzení v kynšperské věznici. Během necelých tří týdnů jich pro personál a spoluodsouzené vyrobili více než 2300 kusů.

 

MAS Sokolovsko o.p.s. i nadále podporuje regionální rozvoj

23. 3. 2020

mas.jpgSOKOLOVSKO - Již čtvrtým rokem vyhlašuje Místní akční skupina Sokolovsko (dále jen MAS) výzvy k předkládání žádostí o podporu z Programu rozvoje venkova. Tyto výzvy nabízejí možnost získání dotací do oblastí, kterými jsou například lesní cesty, podpora zemědělců a podnikatelů, rozvoj rekreačních funkcí lesa a rozvoj základní infrastruktury obcí.

 

Karlovy Vary bojují o titul Historické město roku 2019

10. 2. 2020

vary2.jpgKARLOVY VARY - Město Karlovy Vary postoupilo do celostátního kola soutěže o titul Historické město roku 2019. Lázeňské město zvítězilo v krajském kole soutěže o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, kterou již od roku 1994 vyhlašuje Ministerstvo kultury ČR.

 

Hazlov oslavil titul Vesnice Karlovarského kraje

19. 8. 2019

hazlov2.jpgHAZLOV - V Hazlově, jenž se nachází zhruba v polovině cesty mezi Chebem a Aší, se konaly oslavy zisku titulu Vesnice Karlovarského kraje roku 2019. Starostce obce Lence Dvořákové i jejím obyvatelům přijela pogratulovat hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová spolu s dalšími kolegy z vedení kraje.

 

Dokumentární festival Jeden svět hledá, co nás spojuje

7. 2. 2019

jedensvet2.jpgKARLOVY VARY - Kdo jsem a kam patřím? Jak chápat sama sebe, odlišit se od ostatních a nevytvořit přitom ve společnosti hlubokou propast? Po tom bude pátrat letošní 4. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se koná v Karlových Varech od 29. do 31. 3. 2019 v kině Drahomíra.

 

Více než 25 projektů získalo podporu v IROP přes MAS Sokolovsko

5. 2. 2019

mas-sokolovsko.jpgSOKOLOVSKO - V rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) mohou obce, školy, poskytovatelé sociálních služeb, sociální podniky či vlastníci významných památek žádat o finanční podporu na své investiční záměry. Prostřednictvím MAS Sokolovsko bylo v roce 2017 a 2018 podpořeno celkem 27 projektů v IROP.

 

MAS Sokolovsko vyhlásí dvě nové výzvy

9. 1. 2019

mas-sokolovsko.jpgSOKOLOVSKO - V loňském roce Místní akční skupina Sokolovsko (dále jen MAS) nově přidala do své strategie Operační program Životní prostředí. V rámci MAS tak bude nově možné žádat o dotace také do opatření Sídelní zeleň a Územní systém ekologické stability (dále jen ÚSES).

 

MAS Sokolovsko o.p.s. podporuje rozvoj drobného podnikání

15. 12. 2018

mas_logo.jpgSOKOLOVSKO - V roce 2019 plánuje MAS Sokolovsko vyhlásit začátkem února svou 3. výzvu v rámci Programu rozvoje venkova, ve které bude opět umožněno žádat drobným podnikatelům.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »