Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z měst a obcí

Příspěvky

Cheb je městem, kde se daří podnikatelům

1. 10. 2020

oceneni2.jpgCHEB - Podnikatelské prostředí je v rámci Karlovarského kraje nejvýhodnější v Chebu. Vyplývá to ze srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který z hlediska dat připravuje analytická agentura Datank. Na druhé příčce se umístil Sokolov a třetí pozice patří Karlovým Varům.

 

Karlovarský venkov sobě!

6. 5. 2020

nsmas_venkov_sobe1.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Regiony sobě je kampaň, která má pomoci, aby naše venkovské regiony byly více odolné a soběstačné. Lokální ekonomika zjednodušeně představuje místní produkci pro místní spotřebu (zboží i služby) a jejím předpokladem je fungující místní trh.

 

V Karlových Varech byly nalezeny pozůstatky barokního pivovaru

4. 5. 2020

pivovar_lazne2.jpgKARLOVY VARY - V těsném sousedství Císařských lázní byly nalezeny pozůstatky starého měšťanského pivovaru, který v těchto místech stával od roku 1732. Nález umožní přesně určit umístění areálu, který byl zbořen kvůli výstavbě nové lázeňské budovy počátkem roku 1893.

 

Výzvy v programovém rámci CLLD IROP MAS Sokolovsko

6. 4. 2020

mas.jpgSOKOLOVSKO - MAS Sokolovsko vyhlásila začátkem dubna dvě výzvy v programovém rámci CLLD IROP MAS Sokolovsko. Výzvy jsou zaměřeny na infrastrukturu cyklodopravy a základní škol.

 

Odsouzení vyrábějí ochranné roušky a štíty

3. 4. 2020

rousky2.jpgKYNŠPERK NAD OHŘÍ – Do šití roušek se před časem pustili také odsouzení v kynšperské věznici. Během necelých tří týdnů jich pro personál a spoluodsouzené vyrobili více než 2300 kusů.

 

MAS Sokolovsko o.p.s. i nadále podporuje regionální rozvoj

23. 3. 2020

mas.jpgSOKOLOVSKO - Již čtvrtým rokem vyhlašuje Místní akční skupina Sokolovsko (dále jen MAS) výzvy k předkládání žádostí o podporu z Programu rozvoje venkova. Tyto výzvy nabízejí možnost získání dotací do oblastí, kterými jsou například lesní cesty, podpora zemědělců a podnikatelů, rozvoj rekreačních funkcí lesa a rozvoj základní infrastruktury obcí.

 

Karlovy Vary bojují o titul Historické město roku 2019

10. 2. 2020

vary2.jpgKARLOVY VARY - Město Karlovy Vary postoupilo do celostátního kola soutěže o titul Historické město roku 2019. Lázeňské město zvítězilo v krajském kole soutěže o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, kterou již od roku 1994 vyhlašuje Ministerstvo kultury ČR.

 

Hazlov oslavil titul Vesnice Karlovarského kraje

19. 8. 2019

hazlov2.jpgHAZLOV - V Hazlově, jenž se nachází zhruba v polovině cesty mezi Chebem a Aší, se konaly oslavy zisku titulu Vesnice Karlovarského kraje roku 2019. Starostce obce Lence Dvořákové i jejím obyvatelům přijela pogratulovat hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová spolu s dalšími kolegy z vedení kraje.

 

Dokumentární festival Jeden svět hledá, co nás spojuje

7. 2. 2019

jedensvet2.jpgKARLOVY VARY - Kdo jsem a kam patřím? Jak chápat sama sebe, odlišit se od ostatních a nevytvořit přitom ve společnosti hlubokou propast? Po tom bude pátrat letošní 4. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se koná v Karlových Varech od 29. do 31. 3. 2019 v kině Drahomíra.

 

Více než 25 projektů získalo podporu v IROP přes MAS Sokolovsko

5. 2. 2019

mas-sokolovsko.jpgSOKOLOVSKO - V rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) mohou obce, školy, poskytovatelé sociálních služeb, sociální podniky či vlastníci významných památek žádat o finanční podporu na své investiční záměry. Prostřednictvím MAS Sokolovsko bylo v roce 2017 a 2018 podpořeno celkem 27 projektů v IROP.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »