Jdi na obsah Jdi na menu
 

1. 10. 2020

oceneni1.jpg

Ocenění převzal místostarosta Chebu Miroslav Plevný. Foto: Město Cheb

Podnikatelské prostředí je v rámci Karlovarského kraje nejvýhodnější v Chebu. Vyplývá to ze srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který z hlediska dat připravuje analytická agentura Datank. Na druhé příčce se umístil Sokolov a třetí pozice patří Karlovým Varům. Výsledky výzkumu jsou vyhlašovány v rámci krajských setkání Svazu měst a obcí.

Ocenění Město pro byznys 2019 v Karlovarském kraji převzal místostarosta Miroslav Plevný. Vzhledem k současným mimořádným opatřením organizátoři předali ocenění individuálně bez slavnostního ceremoniálu.

Vítězný Cheb má v rámci kraje nadprůměrný podíl firem. Dobrá dopravní dostupnost je podporována blízkostí evropské dálniční sítě jen kousek za hranicemi s Německem. Skutečně výborné výsledky zaznamenává město v rámci regionu v nízké nezaměstnanosti, a to i té dlouhodobé. V Chebu také výrazně přibývá obyvatel. Pokud jde o přístup radnice, ta se může pochlubit nejvyšším podílem investičních dotací na celkových příjmech, stejně jako velmi vysokým podílem výdajů na vzdělávání. Prvenství má také za podporu webových stránek města, na kterých se můžou podnikatelé velmi jednoduše orientovat a snadno zjistit vše potřebné pro své podnikání.

Cílem výzkumu je vytvořit diskusní platformu na téma možnosti malého a středního podnikání ze strany samospráv. Organizátoři a partneři výzkumu si jsou velmi dobře vědomi, že úkolem samosprávy je vytvářet co nejlepší životní podmínky pro všechny.

Srovnávací výzkum Město pro byznys se od ostatních projektů odlišuje nejen rozsahem, ale i množstvím sledovaných kritérií. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí města Prahy. Město pro byznys zahrnuje všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam.