Jdi na obsah Jdi na menu
 

 hlavno1.jpg

 Největším lákadem nového hřiště je herní sestava s názvem Černovousova věž.

HLAVNO - Moderního hřiště s herními prvky pro nejmenší se dočkaly děti v Hlavně u Citic. Jde o první hrací plochu v obci, proto ji ocení zejména místní mladé rodiny, které konečně dostávají možnost trávit volný čas sportem a zábavou. Na houpačkách, prolézačkách nebo pružinovém hopsadle mohou děti dovádět díky Nadaci ČEZ, která projekt podpořila čtvrt milionem korun.

Oranžové dětské hřiště je vůbec první hrací plocha v obci. Je přístupné dětem předškolního a školního věku od jara do podzimu, po celý den. Kromě obyvatel Hlavna na něj jistě zavítají i cyklisté s dětmi projíždějící po páteřní cyklostezce podél řeky Ohře, která spojuje Sokolov a Cheb. Největšími lákadly pro děti jsou herní sestava s názvem Černovousova věž tvořená lezecí stěnou s prořezávanými chyty, žebříkem a nerezovou skluzavkou, houpačky a pružinové hopsadlo ve tvaru koníka. „Doposud neměli naši nejmenší kde se vydovádět. Jsme rádi, že jim teď můžeme umožnit aktivní sportovní vyžití a celkově jim zpříjemnit život v obci,“ řekl starosta Citic Josef Sháněl.

Za dobu své existence podpořila Nadace ČEZ výstavbu více než dvou stovek dětských a sportovních hřišť částkou přesahující 238 milionů korun. „Příspěvky na Oranžová hřiště poskytujeme už od roku 2003 a zájem o ně neklesá. Stále je hodně obcí a měst, kterým hrací plochy chybí. Usilují však o nápravu, a my je v tom podporujeme,“ uvedl Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ. Hlavno se připojilo k dalším místům v západních Čechách, například k Srní, Vejprnicím, Chebu, Plzni nebo Blovicím, kde už Oranžová hřiště stojí.