Jdi na obsah Jdi na menu
 

beseda_chodov1.jpg

Snímek z předchozí besedy v Městské knihovně Chodov.

KRÁSNÁ – Na desátou besedu o domácím násilí a stalkingu zvou ve čtvrtek 25. února 2016 do Krásné u Aše na Chebsku ´Bojovníci proti násilí na ženách´. Uzavírají tak sérii přednášek a setkání napříč Karlovarským krajem. Jejich posláním je šířit povědomost o problematice domácího násilí, stalkingu a nabízet lidem odbornou pomoc v dané oblasti. Kdo by se chtěl dozvědět více nebo hledá odpovědi na konkrétní otázky, může již příští týden zavítat na avizovanou besedu, která se uskuteční od 17 hodin v prostorách klubovny sportovního areálu v Krásné u Aše.

O domácím násilí a stalkingu přijede povídat Mgr. Eva Chalupníková Doležalová, vedoucí Intervenčního centra v Sokolově. „Akce jsou určené pro širokou veřejnost. Kdo chce, může se ptát na věci, co ho zajímají, nebo jen tak sedět a poslouchat,“ uvedla Eva Chalupníková Doležalová.

Krásenská radnice vyšla organizátorům besedy vstříc a poskytla pro tyto účely klubovnu sportovního areálu. „Z přístupu vedení obce jsme byli velice potěšeni. Vedle zajištění prostor nám totiž radnice pomohla i s propagací,“ pochválil spolupráci s obcí Milan Hloušek, PR manažer organizace Pomoc v nouzi, o.p.s., která sérii besed pořádá v rámci projektu ´Bojovníci proti násilí na ženách´ podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Doposud se besedy pro veřejnost konaly v Rotavě, Jáchymově, Horní Blatné, Ostrově, Lubech, Kraslicích, Chodově, Kynšperku nad Ohří a ve Žluticích. Osvětová kampaň je zaměřená na celý Karlovarský kraj a potrvá do dubna 2016.