Jdi na obsah Jdi na menu
 

sportovkyne1.jpg

 Běžecká dvojice Zbořilová-Pazdiorová a Procházka. Archiv: B. Z. Pazdiorová

KARLOVY VARY - Vedoucí gastroenteroložka Nemocnice v Karlových Varech Blanka Zbořilová Pazdiorová si připsala na své konto skutečně fenomenální úspěch, když obsadila druhou příčku na nejtěžším českém ultratrailu dvojic Beskydská sedmička. V běžeckém závodě dlouhém 96 kilometrů s převýšením 5200 metrů Zbořilová-Pazdiorová se svým běžeckým partnerem Jiřím Procházkou pokořila na 250 týmů a potvrdila, že lékaři naší nemocnice nejsou skvělí jen ve své profesi, ale i v mnoha dalších oborech.

„Beskydy jsem běžela potřetí, ale letos to bylo o to těžší, že trať byla po týdenních deštích totálně rozbahněná. Navíc se změnil i její profil kvůli ochraně tetřevů, takže to bylo o něco delší a o něco náročnější,” říká lékařka. To „o něco” ve skutečnosti znamená, že letos kvůli náročnosti nedokončila trail dvě třetiny závodníků, což je dvojnásobek oproti předchozím ročníkům.

Závod, který byl vypsán jako Mistrovství České republiky v horském maratonu dvojic se startovalo v Třinci a hned na úvod se závodníci museli z města ležícího v nadmořské výšce 331 metrů vypořádat s výběhem na vrchol Velkého Javorového. Trať navíc cíleně po celé délce sestupovala až do údolí řek a znovu na vrcholy nejvyšších kopců Beskyd. Dvojice Zbořilová - Pazdiorová a Procházka se s tím ale letos vypořádala jedinečně. „Šli jsme do toho s cílem držet se na špičce a držet maximální tempo,” říká gastroenteroložka. A dařilo se. Ve své kategorii tým držel vedení stylem start - cíl. Soupeřům nedal doslova žádnou šanci a cílovou pásku proběhl s téměř hodinovým náskokem. A jak se vzápětí ukázalo, tento výkon nestačil jen na zlato v kategorii, ale na druhou příčku v mix týmech vůbec.

„Pro mě je to obrovský úspěch. Ale přiznávám, bylo to hodně náročné, chvílemi jsme si sáhli až na dno.” shrnuje Zbořilová-Pazdiorová, která si tak na své konto letos připsala už druhý cenný titul. V zimě totiž v třeskutých mrazech zvítězila ve své kategorii také v závodu Lysá hora 24, což je mistrovství ČR jednotlivců v zimním Horském maratonu.

Blanka Zbořilová-Pazdiorová je lékařskou Interního oddělení Nemocnice v Karlových Varech, kde působí jako vedoucí gastroenterolog. Ve sportu původně začínala s triatlony a závody horských kol a běhu se věnuje teprve posledních sedm let. V posledních třech letech běhá převážně horské ultramaratony.