Jdi na obsah Jdi na menu
 

bernhard-seebohm2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Soutěž o nejkrásnější klobouk vyhlásil statek Bernard v Královském Poříčí. Zapojit se do ní mohou žáci základních škol z celého Karlovarského kraje. A to buď jednotlivě, nebo jako třída či kolektiv. Úkolem pro malé návrháře bude zhotovit klobouk pro starého továrníka a zakladatele statku Bernarda Seebohma*, jenž byl člověkem bohatým i osvíceným. Zadání je sice pro soutěžící pevně dané, ale kreativitě a fantazii se při jeho plnění meze nekladou. Takže hurá do práce. 

„Bernard Seebohm měl rád knížky, pohádky, lidi a také módu. Vyrobte mu proto ten nejhezčí klobouk, jaký dokážete a vyhrajte tak pro svou třídu exkurzi na statek Bernard a s ní spojený den plný zážitků a objevování. Klobouk můžete buď vlastnoručně zhotovit úplně celý, nebo si nějaký pořídit a originálně jej nazdobit,“ vzkazuje školákům organizátorka kulturních akcí na statku Bernard Romana Vlková. 

Všechny výtvory budou k vidění na slavnostním vyhlášení, které se uskuteční v pátek 20. června 2014 v rámci Veletrhu tradičních řemesel v Královském Poříčí.
„Součástí prezentace bude klobouková módní přehlídka, při níž budou diváci moci obdivovat všechny soutěžní exponáty. A tady se nabízí příležitost pro odvážné mladé manekýny. Pokud budou mít tvůrci chuť, mohou svůj klobouk přijít na statek osobně předvést,“ vybízí případné zájemce Vlková. 

Šikulové by své výtvory měli stihnout doručit na statek Bernard v Královském Poříčí nejpozději do 13. června 2014. Veškeré informace o soutěži a chystané módní přehlídce klobouků lze získat u Mgr. Romany Vlkové na telefonním čísle 608 434 490 či na emailu vlkova@statek-bernard.cz.

* na snímku Bernhard Seebohm - zakladatek Statku Bernard. Zdroj: www.statek-bernard.cz