Jdi na obsah Jdi na menu
 

kostel2.jpg

Páter Petr Fořt ukazuje na opravenou střechu kostela v Přebuzi.

PŘEBUZ – Velkou slávu zažil v sobotu kostel sv. Bartoloměje v Přebuzi. Konala se zde totiž děkovná mše svatá za účasti plzeňského biskupa Mons. Františka Radkovského, který společně s kraslickým páterem Petrem Fořtem vedl řeč o dokončené opravě střechy tohoto chrámu Páně. Završila se tak devítiletá postupná rekonstrukce krovu a věže, jejíž součástí bylo i položení nové krytiny.  

kostel1.jpg„Děkujme že je střecha kompletně opravená. Doufejme také, že bude uchráněna před nenechavými zloději,“ prohlásil před zaplněným kostelem věřících Fořt. Na jeho slova navázal biskup, který pravil: „V minulosti sem zatékala voda děravou střechou. Nyní k tomu už ale docházet nebude. Děkuji všem, co mají na této opravě zásluhu.“
Na záchranu kostela finančně přispělo Ministerstvo kultury, Karlovarský kraj, město Přebuz, věřící a rodáci žijící v Německu v čele s P. Alfonsem Sattlerem.

Pozdně barokní kostel sv. Bartoloměje v Přebuzi má dlouhou historii. Dokladem toho je základní kámen s vytesaným letopočtem 1779. Zajímavý je také samotný interiér, kde jsou umístěné části inventáře z předchozího kostela a zvonice. U vchodu si příchozí může všimnout pamětní tabule obětem 1. světové války. Dále se tu nacházejí barokních varhany či osmiboká gotická křtitelnice.

Více o informací o Přebuzi naleznete ZDE.