Jdi na obsah Jdi na menu
 

  kladivka.jpg

 Slavnostní poklepání na základní kámen stavby. Foto: KÚ KK

SVATOŠSKÉ SKÁLY/DOUBÍ - Příjemnější a bezpečnou trasu mohou v budoucnu zvolit cyklisté projíždějící z karlovarského Doubí až k hojně navštěvovaným Svatošským skalám. Místo průjezdu silnicí I. třídy, kde proudí intenzivní kamionová doprava ve směru na Plzeň, je nyní čeká přírodní terén podél břehu řeky Ohře.

Na výstavbě cyklostezky se dohodl Karlovarský kraj s vedením města Karlovy Vary. „Karlovarský kraj podal žádost o financování stavby cyklostezky do ROP Severozápad. Město zase poskytlo prostředky na předfinancování projektu ve výši 32 milionů korun. Kraji se úspěšně podařilo získat z Regionálního operačního programu dotaci ve výši 85 procent celkových nákladů,“ upřesnil náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Nová trasa povede od Doubského mostu levobřežní nivou na břehu řeky Ohře. Dále bude pokračovat do ulice U Brodu a místní částí Tašovice po částečně zpevněné komunikaci k jižnímu konci zahrádkářské kolonie. „V těchto místech cyklostezka přejde po dřevěné lávce dlouhé přes 80 metrů na pravý břeh do Doubí, kde se napojí na stávající cyklotrasu, tedy ulici Svatošská,“ popsal Navrátil. Nově vybudovaný úsek v délce 2, 2 kilometru bude mít asfaltový povrch.

Práce na výstavbě cyklostezky by měly být dokončeny v květnu 2015. „Po dokončení trasy k Doubskému mostu chceme navázat úsekem k Dvorskému mostu, což by umožnilo napojení na už hotovou stezku mezi nákupními centry Varyáda a Kaufland. V současnosti řešíme majetkové vypořádání,“ dodal primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek. O údržbu cyklostezky od Doubského mostu do Svatošské ulice by se mělo starat město Karlovy Vary.