Jdi na obsah Jdi na menu
 

bozidar1.jpg

Boží Dar je ideálním místem pro horskou turistiku. Foto: IC Boží Dar

BOŽÍ DAR - V minulosti se mnozí návštěvníci Božího Daru na Karlovarsku ptali starousedlíků, jak tu mohou v takové zimě bydlet. Letošní léto jim dává jasnou odpověď. O dnešních příjemných 22° až 24° C se těmto tazatelům může zřejmě jenom nechat zdát.

Kdo má možnost, tak ať se přijede na Boží Dar ochladit. V současné době pobytu ve snesitelných teplotních podmínkách využívají zejména rodiny s malými dětmi a starší lidé. Boží Dar jim nabízí turistiku a sportovní vyžití v nadmořské výšce kolem 1000 metrů nad mořem v krásné přírodě Centrálního Krušnohoří.

A co je zde k vidění? Muzeum Boží Dar prezentuje exponáty historických řemesel. Česko-saské pomezí totiž proslulo v minulosti kvalitními krušnohorskými výrobky, jako jsou nádherné krajky, vyřezávané betlémy, první lyže a další. Město Boží Dar podporuje kulturní aktivity a projekty celoročně. Výlet na Boží Dar mohou rodiny s dětmi spojit s cestou za poznání přírody (Božídarské rašeliniště), za historií (štola Johannes) nebo za zábavou (Ježíškova cesta).

bozidar3.jpg

Využijte možnost se ochladit ve štole Johannes na Zlatém kopci u Božího Daru, kde je stabilní teplota 7 stupňů. Než se však vydáte za horníky do 15. století, dobře se oblečte! Nutná rezervace. Více informací na www.stolajohannes.cz a nebo na telefonním čísle 603 539 020.

stola_johannes.jpg

Vstup do štoly Johannes na Zlatém kopci.