Jdi na obsah Jdi na menu
 

taboriste1.jpg

K vodáckému tábořišti na ostrově vede zcela nový most.

KYNŠPERK NAD OHŘÍ – Bezpečnější pro vodáky se stal další úsek na řece Ohři. Díky splavnění levobřežního ramene toku u Kynšperka nad Ohří se již nemusejí vodáci přibližovat k tamnímu nebezpečnému jezu (říční kilometr 218,671). Nyní mohou jet po vedlejším kanálu, který je zavede až k vodáckému tábořišti, kde mohou se svojí lodí zastavit a vytáhnout ji na břeh. To ale není jediná novinka, co tady na přijíždějící návštěvníky čeká. Kromě přilehlé přistávací pláže si jistě všimnou také nové spojnice s ostrovem – pevného mostu, jenž nahradil starou dřevěnou lávku.

taboriste3.jpgVodáci se nemusejí obávat, že by odbočku k upravenému kanálu minuly. Upozorňuje na ni velká cedule s nápisem: „Levobřežní rameno řeky Ohře splavněno pro vodáky.“ Tudy se lodě pozvolna dostanou k nepříliš velkému jízku, který mohou buď zdolat, nebo vystoupit po schůdkách na břeh a přenést své plavidlo o pár metrů níže.

Je to další krok k eliminaci nebezpečného místa na řece. Předtím se udělala opatření v Tuhnicích a nyní v Kynšperku. Vodáci říkají, že je jízda po levém rameni skvělá. A to i když se na malém jízku cvakli a byli trochu mokří. Osobně si myslím, že se to postupně může stát velice vyhledávanou atrakcí,“ pověděl Míla Pražák z půjčovny lodí Dronte.