Jdi na obsah Jdi na menu
 

ski1.jpg

 Horská Bublava je rájem lyžařů všech věkových kategorií.

BUBLAVA – Ačkoli je již březen a na mnohých místech regionu se jarem probouzí příroda, horská Bublava je stále rájem lyžařů. Sněhové podmínky na sjezdovkách jsou tady výborné a svahy perfektně vysněžené. Vlekaři tak vyznavačům zimních sportů jednoznačně vzkazují, neváhejte a přijeďte. V provozu je sedačková lanovka, všechny vleky a upravené jsou i běžecké tratě. „Pokud počasí dovolí, tak bychom rádi vydrželi ještě do Velikonoc. Pokud bude přes noc mrznout, tak sníh na kopcích vydrží. Zatím je ho dost,“ řekl Jiří Lhota ze sdružení Ski Bublava. 

Již v sobotu 16. března se v zimním středisku uskuteční devátý ročník veřejného závodu ve skocích na lyžích i snowboardech - Snowbitch Cup. Akce je odpolední, se zahájením v 16 hodin. Finálové jízdy budou moci lidé sledovat od 19 hodin. Závodit se má v samostatném prostoru vedle vleku Střední Bleiberg, což znamená, že lyžování veřejnosti nebude nijak omezeno. 

Další chystanou akcí je tradiční karneval na lyžích, který je naplánovaný na sobotu 23. března od 10 hodin. I tentokrát organizátoři očekávají účast okolo stovky roztodivných masek. Součástí maškarního veselí bude také hudba, grilování a soutěže o ceny. A kdo si dá na své masce alespoň trochu záležet, čeká ho lyžování po celý den zdarma.

Moderně vybavené lyžařské středisko v Bublavě nabízí komorní prostředí a kompletní servis pro lyžaře i snowboardisty. Na širokých sjezdových tratích všech stupňů obtížnosti si člověk užije lyžování bez stresů a bez front u vleků. Bublava je ideální rovněž pro rodinnou rekreaci a lyžařské výcviky. Je to tím, že tady hodně myslí na děti. Je zde například lyžařské hřiště s vlekem zdarma pro děti i dospělé začátečníky a u něj takzvaná Jedová chýše, což je ohřívárna a malá herna pro ty nejmenší. Modrá sjezdovka na široké louce s vlekem je pak výborným místem, kde se snadno naučí lyžovat děti již od tří let věku.