Jdi na obsah Jdi na menu
 

 masopust1.jpg

 Masopustní průvod projde obcí až na nádvoří statku Bernard.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Nezaměnitelná atmosféra masopustních rejů zavládne v sobotu 1. března v Královském Poříčí. Lidé si podle tradice dopřejí čas hodování a bujarého veselí, které je obdobím hojnosti mezi dvěma postními dobami. Český venkov ožívá tanečními zábavami, karnevalovým povyražením a domácími zabijačkami. A jak je v Královském Poříčí zvykem, do ulic vyjde i velký masopustní průvod. Maškarní procesí se sejde v 11 hodin před radnicí, odkud následně vyrazí na statek Bernard, kde bude pro veřejnost připravený bohatý kulturní program a poctivé zabijačkové hody. 

„Sraz průvodu bude opět u radnice, kde starosta vyhlásí krále masopustu a podle tradice mu předá na jeden den vládu nad obcí. Každý rok se do procesí přidá spousta nádherných a roztodivných masek. Velice se těším, jaké nápadité kostýmy uvidíme tentokrát,“ říká jednatel statku Bernard Miroslav Makovička. 

Masopustní taškařice bude pokračovat na nádvoří statku, kde se návštěvníci mohou těšit na vystoupení Četnické stanice Habersbirk, Pouličního divadla Viktora Braunreitera a dětí z Mateřské školy v Královském Poříčí. Chybět nebude živá muzika a oblíbená soutěž o nejlepší masku. Prodejní stánky budou plné výborných uzenin, sýrů, čerstvých perníků a kdo bude chtít, může ochutnat výtečné likéry nebo křupavé trdelníky.

Letošní novinkou bude zabijačkový raut a vstupenka do hodovní síně vyjde na 150 korun. Za tuto cenu budou moci strávníci sníst, co se do nich vejde. „Masopust jsou oslavy jídla a tak chceme lidem dopřát pořádnou hostinu. Ať se dobře baví a dosyta hodují,“ láká Makovička gurmány na zabijačkovou hostinu.  
Veselý masopust na statku Bernard potrvá od 11 do 15 hodin. Vstupné je dobrovolné.