Jdi na obsah Jdi na menu
 

stingl_web1.jpg

Role kmotra románu Letní dny bez konce se ujal Miloslav Stingl.

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - Setkání s oblíbenými autory si užili návštěvníci nedělní panelové besedy ve Františkových Lázních. V komorním prostředí Sadové kavárny je čekali legendární cestovatel Miloslav Stingl, autor jeho rozsáhlé biografie Adam Chroust, novinář a spisovatel Pavel Kosatík a regionální autor Milan Hloušek.

Lidé měli na přítomné literáty nespočet dotazů a kromě toho i připravené publikace, které od nich chtěli podepsat. Na místě si také mohli zakoupit knižní novinku od Pavla Kosatíka s názvem Menší knížka o německých spisovatelích z Čech a Moravy nebo románovou prvotinu z pera Milana Hlouška. Právě jeho knihu zde slavnostně pokřtil Miloslav Stingl za účasti dalších spisovatelů a významných hostů. Mezi nimi byli například starosta Františkových Lázní Jan Kuchař či organizátorky festivalu Literární Františkovy Lázně Alena Vávrová a Olga Kupec.  

Během programu došlo také k vyhlášení výsledků Běhu s knihou a dnes již tradiční Františkolázeňské míle. Výtěžek z akce následně putoval na podporu Výboru pro vězněné spisovatele.

Literární festival je v plném proudu a potrvá až do 12. Listopadu. Kdo bude chtít, může například ve čtvrtek 9. listopadu vyrazit na koncertní party s kapelou Sto zvířat. Hudební akce se koná od 19 hodin v sále INGO Casino. O den později 10. listopadu se ve stejném prostředí odehraje slavnostní ukončení LFL, kde nebude nouze o mnohá překvapení. Na programu je dvojitý křest, a to pohádkové knížky "Sára a toulavý dědeček" od Josefa Kejhy s ilustracemi Miroslava Huptycha. Jeho obrázkové koláže budou ozdobou i další novinky - unikátního kalendáře pro příští rok s pojmenováním "Ráj 2018".