Jdi na obsah Jdi na menu
 

 draha1.jpg

Zastávka Ležnice nese nově název Horní Slavkov - Kounice.

HORNÍ SLAVKOV – Na část železniční tratě Krásný Jez – Loket se po šestnácti letech opět vrátil pravidelný provoz. Již začátkem července vyjel první osobní vlak ze stanice Karlovy Vary dolní nádraží do zastávky Krásný Jez a dále do Horního Slavkova – Ležnice (Kounice). Spoje, které cestující dovezou až do konečné zastávky, České dráhy vypravují o všech prázdninových sobotách a nedělích.

„Věříme, že zprovoznění úseku ocení obyvatelé Horního Slavkova a okolí i turisté,“ uvedl Petr Navrátil, náměstek hejtmana Karlovarského kraje. „Vlaky pojedou ve dnech hlavních školních prázdnin vždy v sobotu, v neděli a 1. září,“ upřesnil Vladimír Omelka, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Karlových Varech.

Tip na cyklovýlet

draha3.jpgLetní víkendy jsou ideální také pro cyklovýlety. Zájemci si mohou zapůjčit si kolo v půjčovně ČD v Karlových Varech, dojet přímým spojem až do Horního Slavkova – Kounice. Vlakem tak pohodlně zvládnou více než 300 metrové převýšení. Ve městě je možné například navštívit vyhlídkovou věž vzdálenou jen pět minut jízdy na kole od konečné zastávky. V nedalekém Krásně je pak k vidění Hornické muzeum. Dalším oblíbeným cílem turistů a cyklistů je Loket, kam se lze dostat pozvolným sjezdem. V Lokti je možné dále pokračovat po páteřní cyklostezce podél Ohře z Chebu do Karlových Varů. 

Půjčovny kol

K původním místům v Karlových Varech, Mariánských Lázních, Chebu a Sokolově, přibyly v loňském roce ještě půjčovny ve Františkových Lázních, Nejdku a Lokti. Letos je nově otevřená půjčovna v Aši, takže počet míst vzrostl na osm. Zájemcům je k dispozici 40 trekingových nebo horských kol v dámské i pánské verzi, včetně dětských bicyklů a 4 elektrokol. Výhodná je i cena výpůjčného. Poskytují se slevy pro držitele In-karty ČD i v případě vícedenní výpůjčky. Navíc na vybraných tratích je možné vypůjčené kolo přepravovat zdarma. Největší výhodou ale je, že cestující mohou vrátit kolo jinde, než si ho půjčili.