Jdi na obsah Jdi na menu
 

  trabi1.jpg

 Zelený Trabi maskot a jeho odhodlaný šofér Milan Hloušek.

KRÁSNO - Mezi nablýskané a vytuněné káry si to v sobotu 12. července 2014 namíří stařičký veterán z roku 1982 zelený Trabant 601. Na startovní dráhu tuningového srazu na letišti v Krásně na Sokolovsku ho vyšle nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Ačkoli si dobře uvědomuje, že nadupaným autům s upravenými motory nemůže bakelitový ´závoďák´ stačit, výzvu v podobě ostrého sprintu na letištní dráze, nechce odmítnout. Zvlášť, když organizátoři automobilového srazu New Action Tuning Krásno přislíbili, že část výtěžku z akce věnují na charitu – právě ve prospěch Pomoci v nouzi. 

„Avizovaný sraz má za úkol nejen pobavit příznivce rychlých kol a vytuněných aut, ale také pomoci potřebným. Proto část z každé vstupenky darujeme humanitární organizaci, jejíž představitelé na letiště přijedou se svým Trabi maskotem. Naší snahou je udělat z této události něco víc, než jen obyčejný sraz pěkných automobilů. A to tak, že pomůžeme druhým,“ prohlašuje organizátorka akce Lucie Neuwirthová. Slavnostní předání charitativního výtěžku je na programu v 16:30 hodin.

Šoférování malého retro vozítka brčálové barvy se ujme novinář Milan Hloušek, spolupracovník Pomoci v nouzi. Už nyní usilovně trénuje rychlé starty a společně s techniky vylaďuje závodnické schopnosti starého veteránu. „Naší účastí chceme upozornit na sociální služby poskytované Pomocí v nouzi a zároveň vzdát hold všem trabantistům, ať už bývalým nebo těm, co v papundeklovém autíčku stále jezdí,“ usmívá se Hloušek za volantem Trabantu. 

New Action Tuning Krásno startuje již v 8 hodin ráno. Návštěvníci se mohou těšit na celodenní show, která se protáhne až do večerních hodin. Na programu jsou měřené sprinty, slalom, show and shine, erotická myčka nebo noční tuning. „Pro účastníky je připraveno přes 20 pohárových soutěží a přes 60 kalíšků netrpělivě čekajících na své nové majitele,“ podotýká Neuwirthová. Organizátoři dále slibují bohatou tombolu a lákavé výhry, kterým dominují dárkové poukazy na hotelové víkendy pro dva, jízdu monster truckem, slevy na servis vozidel, chiptuning, autodoplňky a další.