Jdi na obsah Jdi na menu
 

pec2.jpg

Generální ředitel porcelánky Thun 1794 Vlastimil Argman u nové pece.

NOVÁ ROLE - Novou přežahovou pec pořídila díky dotaci od Ministerstva průmyslu a obchodu společnost Thun 1794 a.s. v Nové Roli na Karlovarsku. Jedná se o prototyp vypalovacího zařízení nové generace pro výpal keramiky a porcelánu, který bude splňovat stanovené technické, technologické a kapacitní potřeby a požadavky současné výroby. Na projektu se společně podílejí společnosti REALISTIC a.s. a Thun 1794 a.s., které sídlí a produkují své výrobky v Karlovarském kraji.

Cílem obou spolupracujících subjektů je vyvinout zařízení nejvyšší technické úrovně s inovativními vlastnostmi, které ve své první prototypové realizaci bude určeno pro přežahový výpal porcelánu. Projekt zahrnuje i vývoj softwaru pro řízení provozu pece takzvaným inteligentním modulem a vývoj speciálních pálicích pomůcek nové generace. Celkový rozpočet je 42,3 mil. Kč.

pec4.jpg

Prototyp vypalovacího zařízení pro výpal keramiky a porcelánu.

Výsledkem tohoto projektu je prototyp zařízení pro efektivní výpal porcelánu - tunelová přežahová pec s optimalizací tepelného procesu včetně automatizovaného systému řízení. Úspěšná realizace projektu zásadně změní možnosti výpalu porcelánových polotovarů v tomto druhu pecí a bude mít pozitivní dopad na celý proces výroby porcelánu a keramiky. Vzájemná spolupráce a výsledky vývoje významně přispějí ke zvýšení konkurenceschopnosti obou společností a možnosti uplatnění jejich produkce na stávajících i nových trzích.

pec1.jpg

Společnost Thun 1794 a.s., největší český výrobce porcelánu pro užití v domácnosti a gastronomii, dlouhodobě řeší problém s technologií stávající pece pro přežahový výpal, která nedostatečnými možnostmi řízení a kvalitou procesu již neodpovídá technologickým požadavkům současné moderní výroby.

Společnost REALISTIC a.s. je z celosvětového měřítka významným výrobcem elektrických a plynových pecí pro průmyslové využití. V rámci své vývojové činnosti se rovněž zabývá vývojem speciálních vypalovacích zařízení pro unikátní a nestandardní technologie dle požadavků zákazníka.