Jdi na obsah Jdi na menu
 

 tatana1.jpg

 Taťána Kuchařová dostala od sokolovských školáků žluté růže. Vřelé přivítání ji mile potěšilo. 

DOLNÍ RYCHNOV - Taneční pár z televizní soutěže StarDance, nejkrásnější žena světa roku 2006 Taťána Kuchařová a sokolovský tanečník Jan Onder, navštívil klienty léčebny Dům ošetřovatelské péče a Domova pro seniory Vila Maria v Dolním Rychnově. Zaujal je společný projekt se sokolovskou 2. základní školou ´Děti čtou seniorům´, podporovaný městem Sokolov.

Miss World Taťána Kuchařová nedbá jen o svůj zevnějšek, ale věnuje se také bohulibé činnosti a pomáhá se svou nadací Krása seniorům, kteří se ocitnou v nepříznivé situaci. Taťána s Janem Onderem během návštěvy trpělivě odpovídali na dotazy obecenstva a posléze i zatančili. Taťána se zajímala o naše zařízení a velmi se jí líbilo propojení zdravotních a sociálních služeb, léčebny dlouhodobě nemocných a domova pro seniory. 

tatana3.jpgV projektu, který její nadace podpořila, děti už druhým školním rokem pravidelně dochází do léčebny a domova pro seniory číst našim klientům. Projekt iniciovala učitelka Petra Šišková. Děti se s klienty skamarádily a nejen že jim předčítají, ale také si spolu povídají a zpívají. Proto jim školáci přinesli zpěvníky, které se využijí nejen při zpívání dětí s klienty, ale také při každodenní muzikoterapii ošetřovatelského personálu s klienty. Každý žák se o Vánocích vyfotil ´se svým´ klientem a pak společnou zarámovanou fotku věnoval klientovi. Projekt finančně podpořilo Město Sokolov.

Proč si Taťána pro svou nadaci vybrala právě pomoc seniorům, na to odpověděla v reakci na dotaz z obecenstva v sále léčebny. Taťána uvedla, že sama žila v domácnosti i se svými prarodiči a hodně ji to v životě obohatilo, a proto je jí problematika péče o seniory blízká. Ocenila přínos společného projektu naší léčebny se sokolovskou školou, především v tom, že stáří pro děti často znamená tabu, díky tomuto projektu však dochází ke sbližování obou generací a vzájemnému obohacení.

Jan Onder pak divákům popisoval, jak se mu dobře s Taťánou spolupracovalo při StarDance a ta prozradila, že její nejtěžší soutěžní tanec byl jive. Přesto ho k velkému potěšení publika předvedli. Nakonec se s klienty, jejich příbuznými, pracovníky léčebny i dětmi z 2. ZŠ fotili. Každý z obecenstva totiž chtěl mít památku na nevšední setkání s Miss World.

 tatana4.jpg

 Společný snímek, památka na příjemné setkání. Foto 3x: A. Kunc