Jdi na obsah Jdi na menu
 

trabantik1.jpg

Šofér Milan Hloušek se svým Trabi maskotem.

KRÁSNO - Sobě rovného soupeře hledá zelený Trabant 601, maskot neziskové organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Stařičký veterán z roku 1982 má ambice se zúčastnit v sobotu 18. července automobilového srazu New Action Tuning Krásno a střihnout si na letištní dráze ostrý sprint. Kdo se s bakelitovým zázrakem postaví na start, je ale otázkou. Hozenou rukavici může zdvihnout každý, kdo má chuť poměřit své síly s dvoutaktním závoďákem.

Trabi maskot zavítá na tuningový sraz v rámci osvětové kampaně ´Bojovníci proti násilí na ženách´, která je zaměřená na šíření povědomí o problematice domácího násilí a stalkingu – nebezpečného pronásledování. „Na místě budeme rozdávat letáčky, jež informují o našich kontaktních místech a poskytovaných službách. Kromě toho se přihlásíme do závodu, abychom ukázali, že máme kuráž,“ zvolal šofér Trabi maskota a PR manažer Pomoci v nouzi.

„Aby diváci měli z naší jízdy nějaký zážitek, chceme mít na startu soupeře. Nejlépe trabantíka či jiného veterána, ale nepohrdneme ani pořádným nadupaným fárem. Autaři, přijďte vyjádřit solidaritu s kampaní a podpořit našeho trabanta, jenž vás sice neohromí rychlostí, ale rozhodně svým zápalem a odhodláním,“ usmál se Hloušek.

Pořadatelé iniciativu Pomoci v nouzi vítají. „Jsme rádi, že mezi nás opět zavítá neziskovka, kterou charitativně podporujeme. Také letos pro ni vyčleníme část výtěžku ze vstupného. Slavnostní předání daru se odehraje v sobotu odpoledne v 16.30 hodin,“ uvedl organizátor akce Tomáš Plechatý. „Naším cílem je udělat z této události něco víc, než jen obyčejný sraz pěkných automobilů. A to tak, že pomůžeme druhým,“ doplnil pořadatel.

New Action Tuning Krásno se koná ve dnech od 17. do 19. července 2015. Pro účastníky jsou připravené pohárové soutěže, slalom, sprinty, show and shine, noční tuning nebo ukázky sebeobrany a boje zblízka krav maga. Zajímavé jistě bude také představení a show klasických automobilů a veteránů.

Zeleného Trabanta 601 využívá Pomoc v nouzi jako maskota v rámci osvětové kampaně ´Bojovníci proti násilí na ženách´. V červnu se s ním mohli lidé potkat například ve Žluticích, kde neziskovka pořádala besedu o domácím násilí a stalkingu. Trabantík letos dále navštívil Kynšperk nad Ohří, Jindřichovice či Kraslice. Projekt ´Bojovníci proti násilí na ženách´ je podpořený grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. Jeho hlavním cílem je rozšíření poskytování odborné pomoci týraným osobám a eliminace domácího násilí na ženách a stalkingu - nebezpečného pronásledování. Projekt je zaměřený na celý Karlovarský kraj a potrvá do dubna roku 2016.