Jdi na obsah Jdi na menu
 

trabi3.jpg

 Ostrý sprint automobilových veteránů na letištní dráze v Krásně. Vlevo se řítí Trabi maskot Pomoci v nouzi.   

KRÁSNO – Závodnickou premiéru má zdárně za sebou Trabi maskot obecně prospěšné společnosti Pomoc v nouzi. Neziskovka ho v sobotu vyslala na tuningový sraz na letišti v Krásně, aby si zde slavný bakelitový automobil z NDR našel vhodného soupeře a střihl si s ním ostrý sprint. Na startu speciálního exhibičního duelu se tak podle očekávání objevily dva veterány stejného typu a divákům předvedly napínavý souboj, ve kterém dostaly hlavní slovo hlasité dvoutaktní motory legendárních Trabantů 601.  

„Náš trabantík je více než třicet let starý a rychlé jízdy jsou mu zcela cizí. Ostatně to bylo vidět i při sprintu, kde nás druhý trabantista předjel a dojel do cíle jako první. Ačkoli jsem šlapal na plyn jako divý, na tachometru se ručička přiblížila jen k devadesátce. I tak náš závodnický pokus hodnotím jako zcela famózní,“ usmál se Milan Hloušek, šofér zeleného Trabi maskota.

trabi2.jpg

 Milan Hloušek a Alois Janáček (zleva) pózují u svých veteránů.

Nadšený z jízdy byl i soupeř Alois Janáček ze Sokolova, majitel modrého Trabanta 601 z roku 1978. „Byl to pěkný závod a moc jsem si ho užil,“ zamával z otevřeného okénka vítěz duelu. Že o svého veterána pečuje s láskou, je znát na první pohled. Člověk by dokonce řekl, že zrovna vyjel z výrobní linky. „Dohromady jsem ho dával asi dva roky. Ta práce za to ale stála,“ řekl hrdě trabantista.   

Že se Trabi maskot sokolovské neziskovky na letištní dráhu vypravil, není náhoda. Organizátoři automobilového srazu New Action Tuning Krásno totiž přislíbili, že část výtěžku z akce věnují na charitu – právě ve prospěch Pomoci v nouzi. „Rádi bychom vám předali symbolický šek ve výši 5 000 korun. Přijměte ho jako charitativní dar, na který určitou částkou přispěl každý z platících návštěvníků,“ prohlásil jeden z hlavních organizátorů akce Radek Vojta. „Děkujeme všem autařům za tento finanční dar a parádní příležitost provětrat našeho trabíka na závodní dráze. Jste skvělí,“ zvolal do davu Milan Hloušek při slavnostním přebírání šeku.

trabi1.jpg

 Milan Hloušek děkuje organizátorům srazu za finanční dar pro Pomoc v nouzi.

Na tuningový sraz do Krásna dorazilo téměř 300 aut a přes 700 návštěvníků. „Účast tolika lidí předčila naše očekávání. Navíc počasí nám vyšlo více než luxusně. Už teď se těšíme na další sraz v příštím roce,“ zhodnotil víkendovou akci Radek Vojta.

trabi4.jpg

 Závodní posádka Trabi maskota - Milan Hloušek a Jiří Siváň (zleva).