Jdi na obsah Jdi na menu
 

tuning1.jpg

Slavnostní předání symbolických šeků v rámci tuningové akce v Krásně.

KRÁSNO – Celkem 25 tisíc korun putovalo na dobrou věc z víkendové akce New Action Tuning Krásno. Z části výtěžku získala darem 5 tisíc nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. a 15 tisíc korun šlo ve prospěch sbírky Pomoc pro Honzíka. Dalších 5 tisíc korun navíc přidalo ze svého rozpočtu město Krásno, aby tak přispělo na nákup zdravotních pomůcek a služeb zlepšující kvalitu života zdravotně postiženého chlapce.

„Děkujeme všem návštěvníkům, kteří svojí účastí podpořili náš záměr věnovat část výtěžku na dobročinné účely. Dík patří také městu Krásno, jež se k naší myšlence připojilo,“ uvedl Tomáš Plechatý, organizátor New Action Tuning Krásno.

Pomoc v nouzi se dočkala podpory ze strany pořadatelů tuningového srazu již potřetí. A stejně jako v předchozích letech, tak i letos vyslala na letištní dráhu svého zeleného Trabi maskota, aby se zde utkal v ostrém sprintu s vozem stejné kategorie.

„Naším soupeřem byl Alois Janáček ze Sokolova, majitel modrého Trabanta 601 z roku 1978. Ač jsme si moc šancí nedávali, tak se nám nakonec podařilo v exhibičním duelu zvítězit. Vyrovnali jsme tak vzájemné skóre. Před dvěma lety byl totiž rychlejší jeho veterán,“ usmíval se nadšený trabantista Milan Hloušek, zástupce neziskovky Pomoc v nouzi. Ten po závodě a následném převzetí symbolického šeku pro svoji organizaci nezapomněl na slova díků: „Autaři, všem vám děkujeme, jste opravdu skvělá parta lidí!“

tuning3.jpg

Součástí tuningového srazu byl i exhibiční duel trabantů.