Jdi na obsah Jdi na menu
 

ept1.jpg

Vizualizace připravované haly. Foto: Archiv ept connector

HABARTOV - Novou, moderní halu vybavenou špičkovou technologií za 140 milionů korun začala v říjnu stavět v Habartově společnost ept connector, s. r. o. Firma produkující konektory pro elektronická zařízení i pro automobilový průmysl chce v nových prostorách rozšířit tým o dalších 50 pracovníků.

„Stavební práce chceme ukončit do dvanácti měsíců, v říjnu roku 2016 plánujeme kolaudaci,“ informoval ředitel závodu Ing. Tomáš Musil. „V Habartově budeme provozovat především velmi přesnou strojírenskou výrobu, automatické linky pro výrobu konektorů pro automobilové, průmyslové a telekomunikační aplikace“ uvedl ředitel. „Uplatnění v novém závodě najdou především kvalifikovaní techničtí pracovníci, jimž firma nabídne nadprůměrné mzdové ohodnocení,“ doplnila Ing. Martina Pádrová finanční a personální manažerka společnosti. 

Zahájení stavby je dobrou zprávou pro Sokolovsko, v regionu je dlouhodobě nejvyšší míra nezaměstnanosti v Karlovarském kraji. Společnost ept connector, s. r. o. už zahájila nábor nových posil, hledá průmyslové inženýry, seřizovače vstřikovacích lisů, obsluhu CNC obráběcích strojů, ale i programátory či strojírenské techniky – juniory.

Společnost ept connector, s.r.o. je dceřinou firmou německého koncernu ept GmbH sídlícího v bavorském Peitingu. Vyrábí konektory pro automobilový průmysl, průmyslové aplikace, sdělovací techniku nebo lékařské přístroje.