Jdi na obsah Jdi na menu
 

vyhlaseni1.jpg

 Slavnostní vyhlášení certifikovaných produktů a předání osvědčení v rámci Veletrhu tradičních řemesel.

SOKOLOVSKO - Pět regionálních výrobců se může od letošního léta pyšnit regionální značkou Original product of Sokolovsko. Jejich produkty dostaly certifikát, který je garancí, že právě ten jejich konkrétní výrobek byl zhotovený z kvalitních materiálů, postupy šetrnými k životnímu prostředí a pochází přímo ze Sokolovska. A jaký výrobek si vysloužil ohodnocení novou regionální značkou? Jedná se o přírodní med od místního včelaře Rudolfa Šnábla, funkční rytířskou zbroj z dílny sokolovského platnéře Jiřího Zubka a hovězí šunku z Rudolce vyráběnou firmou AGRO MASTER s.r.o. Další dva oceněné produkty pocházejí z řemeslných dílen Statku Bernard v Královském Poříčí. Zdejší truhlář Miroslav Dub se může pochlubit selskou dřevěnou truhlou chebského stylu. Pod rukama Pavlíny Klemerové zase vznikají vonné svíce z parafínu a palmového vosku.

Slavnostní vyhlášení prvních certifikovaných produktů nové regionální značky Original product of Sokolovsko se uskutečnilo letos 20. června při Veletrhu tradičních řemesel v Královském Poříčí. Pro ohodnocené producenty to byla příležitost veřejně prezentovat své výrobky a převzít si udělené certifikáty, které mají platnost dva roky. Po uplynutí této doby si mohou požádat o obnovu certifikátu a udržet si tak přidělenou známku další dva roky.

„Získání certifikace nás velice těší. Zvyšuje se tím prestiž označeného výrobku a zákazník dostává informaci, že se jedná o čistě regionální produkt,“ komentuje přínosy nové značky Pavlína Klemerová z dílny vonných svící na Statku Bernard.

logo-znacka.jpgZnačka ´Original product of Sokolovsko´ byla vytvořena v souvislosti s projektem SHIFT-X, který je realizován v rámci programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF). Tato známka označuje především řemeslné výrobky, zemědělské a potravinářské produkty, umělecká díla pocházející z regionu Sokolovska. Správcem značky je Mikroregion Sokolov – východ. Certifikován může být buď jeden výrobek, nebo skupina výrobků, pokud kritéria splní i nejslabší z celé skupiny výrobků.

„Cílem fungování této značky je podpora místních producentů, jejichž výrobky jsou zhotovené z místních surovin nebo se jedná o řemeslné výrobky, při jejichž zpracování je v převážné míře využita ruční práce a jsou spojené s místní kulturou a tradicemi. Záměrem je také přispět k udržitelnému cestovnímu ruchu a to zkvalitněním rekreačního zážitku turistů,“ vysvětluje koordinátorka značky Bc. Dagmar Hůrková.

Další informace o značce lze nalézt na www.sokolov-vychod.cz/original-product-of-sokolovsko.

logo-na-ps.jpg