Jdi na obsah Jdi na menu
 

8. 2. 2021

studie3.jpg

Návrh nového přístupu k Bílé vodě. Studie: U/U Studio, Praha

Nový přístup k vyhledávanému přírodnímu koupališti Bílá voda plánuje město Chodov. Jeho součástí bude i skatepark, po němž delší dobu volá chodovská mládež. Radnice už má k dispozici studii, která komplexně řeší celý prostor pod Bílou vodou. Autoři do návrhu začlenili další místa k stání pro automobily, novou zeleň, mobiliář a vstupní portál. Skatepark v těsné blízkosti stávajícího pumptracku koncepčně doplní celý areál.

Město zahájí revitalizaci uvedené lokality v letošním roce, a to zhotovením projektové dokumentace nutné pro stavební povolení. V rozpočtu na ni vyčlenilo zhruba 800 000 korun. Akci chce Chodov financovat z takzvané ekomiliardy, která je určena na zahlazení důlních následků. Práce by mohly proběhnout v letech 2023 nebo 2024. První velmi předběžné odhady celkových nákladů počítají s částkou šest až sedm milionů korun.

„Pokud nás meziresortní komise do výběru nezařadí, doporučím záměr do našeho rozpočtu. Jedná se totiž o mimořádně zdařilý projekt,“ poznamenal starosta Chodova Patrik Pizinger.

studie1.jpg

Bílá voda a její přilehlé okolí patří pro své rekreační a sportovní možnosti k nejvíce využívanému místu v blízkosti Chodova. Kromě přírodního koupaliště s jedinečnou kvalitou vody nabízí napojení na cyklostezky, běžecké trasy, praktické zázemí pro návštěvníky či venkovní posilovací stroje.

Město lokalitu upravuje postupně už několik let, přičemž každý rok do její údržby a rozvoje investuje statisíce korun.