Jdi na obsah Jdi na menu
 

4. 6. 2021

oprava1.jpg

Skupina SUAS GROUP zahájila práce na rekonstrukci bytových domů u sokolovského kina Alfa. Celkově by zde ve dvou etapách mělo vzniknout 78 nových bytů a dalších 48 se následně dočká částečné rekonstrukce a zateplení. O termínu dokončení projektu rozhodne výběrové řízení na dodavatele.

„Samotná stavba je rozdělena do dvou částí. Zatímco rekonstrukce vnitřních částí budov bude realizovat sesterská společnost SUAS-stavební, v případě vnějších částí, jako jsou střechy, výměny oken, nebo zateplení budov, hledáme externího dodavatele,” potvrdil Josef Bucifal, jednatel společnosti SUAS Real Estate s tím, že vítěz výběrového řízení bude znám v červenci.

V těchto dnech již probíhají první práce ve třech domech v ulici Pod Háječkem, na které by postupně měly navázat i další objekty v ulicích Heyrovského a Sokolovská. Celkově zde projde rekonstrukcí 10 bytových domů, ze kterých je 6 zcela zničených a v uplynulých letech byly zazděné. Zbývající čtyř domy jsou v lepším technickém stavu, ale nejsou zatepleny.

„Samotná rekonstrukce nebude nijak zásadně zasahovat do dispozice jednotlivých domů, kde jsou malometrážní byty 1+1 nebo 2+1. Právě po těchto bytech je nyní největší poptávka a naším cílem je, aby vyhovovaly současným standardům pro bydlení,” dodal Bucifal.

Součástí stavby proto bude i snížení energetické náročnosti budov, které byly postaveny v poválečném období. Předpokládané souhrnné náklady na rekonstrukci 78 bytových jednotek budou přibližně 80 milionů korun. Na dvouetapovou rekonstrukci 78 nových bytů naváže ve 3. etapě také rekonstrukce dalších čtyř domů s celkově 48 byty, které budou zatepleny.