Jdi na obsah Jdi na menu
 

vodaci.jpg

Řeku Ohři rádi vyhledávají vodáci z celé České republiky. 

SOKOLOVSKO - Na bezpečnost vodáků nezapomíná Karlovarský kraj a státní podnik Povodní Ohře. V následujícím období chtějí přistoupit k instalaci tabulí s desaterem zásad vodácké turistiky a vytvoření kartáčových rybích přechodů na jezu v Černém Mlýně a Lokti. Kraj má pro letošek ve svém rozpočtu připraveno padesát tisíc korun, které by mohl uvolnit na pořízení informačních tabulí. „Ty by měly být umístěny v tábořištích a upozorňovat na nejnebezpečnější místa na Ohři i na základy ochrany zdraví a života vodáků,“ informovala v tiskové zprávě krajská mluvčí Jana Pavlíková.

Zástupci Povodí Ohře představili projekty na úpravy jezů. „Máme zpracovánu projektovou dokumentaci na vybudování kartáčových rybích přechodů, které mohou být zároveň používány pro splouvání vodáků. Jde o jez v Černém Mlýně u Sokolova a o spodní jez v Lokti. Žádost o dotaci bude podána v květnu až červnu do Operačního programu Životní prostředí. Pokud uspějeme, vlastní realizace bude probíhat v letech 2013 a 2014,“ uvedl Martin Zoul z podniku Povodí Ohře.

Snahu Karlovarského kraje zvyšovat bezpečnost vodáků na Ohři ocenili představitelé Českého svazu kanoistů. Svaz v současnosti připravuje vydání desatera vůdce malého plavidla. Pracuje také na přípravě metodického dopisu školám, který by měl ředitelům škol pomoci při organizaci akcí pro žáky na vodě.
Kraj bude dále pracovat na zvýšení atraktivity Ohře pro vodáky. „Především musíme zlepšit infrastrukturu a propagaci, aby lidé věděli, že u nás najdou nejen příležitost k vodáckému sportu, ale také odpovídající ubytovací a sociální zázemí,“ vysvětlil náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Informační tabule lemují Ohři již dnes. Vytvořené byly v rámci projektu Vodácká stezka, která zahrnuje úsek od Chebu až po Kadaň. Z cedulí se lidé dozvědí, kde je nebližší tábořiště, na jaké jezy si mají dávat pozor a co zajímavého mohou v okolí řeky vidět.