Jdi na obsah Jdi na menu
 

 kyselka-oprava1.jpg

 V březnu se do opaveného domu Stallburg bude moci podívat veřejnost v rámci dne otevřených dveří.

KYSELKA – Komplexní rekonstrukci domu Stallburg v Kyselce na Karlovarsku zakončila kolaudace. V březnu se tak opravený objekt může dočkat slavnostního otevření, které bude spojeno se dnem otevřených dveří pro veřejnost. Rekonstrukce trvala 15 měsíců a dohodnutý rozpočet v objemu 25 milionů korun byl s ohledem na některé požadavky orgánů památkové péče mírně překročen. Nutnou podmínkou pro úspěšnou přestavbu bylo rovněž zajištění svahu nad objektem opěrnou zdí za 4 miliony korun, i přesto že se nenachází ve vlastnictví společnosti Karlovarské minerální vody, a.s.

„Stallburg je příkladem toho, že KMV postupují v souladu se svými deklarovanými plány na rekonstrukci historických objektů ve svém vlastnictví,“ uvedl Martin Hanzl, vedoucí právník KMV. „Objekt č. p. 53 v Kyselce byl po celou dobu existence bytovým domem a tomuto účelu bude sloužit i nadále,“ potvrdil Hanzl.

První nájemníci se do moderních bytů v historickém objektu nastěhují počátkem dubna. Dům je již připojen na veškerá provozní média. Osm bytových jednotek využijí především zaměstnanci KMV, kteří o nájemní bydlení v objektu projevili zájem. Případné volné bytové jednotky budou nabídnuty veřejnosti. 

Společnost KMV tak dokončila první etapu revitalizačního plánu z počátku roku 2011. Dalším krokem bude dokončení přestavby a rekonstrukce objektu č. p. 64 známého pod názvem Löschner, kde vznikne muzeum značky Mattoni a stáčení minerálních vod v oblasti Kyselky. Dokončení je plánováno do konce roku 2014. Z důvodu velmi obtížného přístupu a zcela odlišného charakteru stavby práce postupují pomaleji. Termín dokončení v plánovém termínu však není ohrožen.