Jdi na obsah Jdi na menu
 

destinacka1.jpg

Karlovarský kraj je plný přírodních krás, které stojí za to objevit.

KARLOVARSKÝ KRAJ – Síla dobrých zpráv. Na tu vsadila destinační agentura Poznej Sokolovsko, když v Karlovarském kraji startovala informační kampaň na podporu cestovního ruchu. A jak se s odstupem času ukázalo, byla to správná cesta. Hybnou silou originální kampaně jsou internetové stránky www.poznejsokolovsko.cz, které z části fungují jako turistický rozcestník a zároveň mají informační charakter se širokým záběrem. Na jednom uceleném portálu se čtenáři dozvídají o zajímavých výletech, turistických tipech, historických památkách a možnostech pro rekreaci. To vše okořeněno pozitivním zpravodajstvím z celého Karlovarského kraje.

„Destinační agentura Poznej Sokolovsko vznikla, aby pomohla zviditelnit sokolovský region a vyzdvihla jeho přednosti. Současně si dala za cíl vytvořit pozitivní kampaň, která dodá našemu okresu větší sebevědomí při prosazování na poli cestovního ruchu, turistiky, ale i podnikání. A právě tomu napomáhají internetové stránky Poznej Sokolovsko, při jejichž aktualizaci je kladen důraz převážně na sílu dobrých zpráv,“ vysvětlil hlavní myšlenku kampaně ředitel destinační agentury Poznej Sokolovsko Milan Hloušek.

Webový portál Poznej Sokolovsko je zaměřený na propagaci turisticky zajímavých míst v regionu, zároveň připomíná jeho historii a vyzdvihuje jeho přednosti. Stránky začaly fungovat v roce 2012 a od té doby si získaly velké množství příznivců. Souběžně s webem funguje pod stejnou značkou i stránka na Facebooku, kterou aktuálně sleduje více než 1 100 fanoušků. 

Ačkoli zpočátku působila agentura pouze na Sokolovsku, postupně se její aktivity rozšířily do celého Karlovarského kraje. „Nabízíme spolupráci všem subjektům v našem kraji. Rádi podáváme pomocnou ruku při rozvoji dílčích projektů na podporu turismu na Sokolovsku, Karlovarsku i Chebsku. Poznej Sokolovsko je regionální značka, která podporuje lokální projekty a fandí dobrým záměrům,“ prohlásil Milan Hloušek s tím, že dlouhodobě agentura pomáhá i neziskovým organizacím a sociálním podnikům v kraji. „Neziskovkám poskytujeme mediální partnerství, publicitu a propagaci jejich projektů. Náš region je totiž plný prospěšných aktivit, které si pozornost rozhodně zaslouží,“ konstatoval ředitel.

Destinační agentura Poznej Sokolovsko v současné době oslovuje nové partnery, kteří by chtěli podpořit rozvoj destinačního managementu v našem regionu. „Oficiální spolupráci hodláme nabídnout také Karlovarskému kraji a dalším významným subjektům,“ dodal Hloušek.