Jdi na obsah Jdi na menu
 

kraj1.jpg

Na veletrhu nechyběl ani stánek Karlovarského kraje. Foto: KÚ KK

KARLOVARSKÝ KRAJ/PRAHA – Šesté pokračování mezioborového veletrhu Památky – Muzea – Řemesla přilákalo do holešovické INCHEBA  Areny v Praze stovky návštěvníků. Mezi restaurátory, pasíři, uměleckými skláři, majiteli památek, pracovníky nakladatelství nebo infocenter a ostatními vystavovateli se tradičně objevil také stánek Karlovarského kraje. Ten budil po celou dobu trvání akce velkou pozornost. Návštěvníkům neunikla aktualizovaná prezentace národních kulturních památek v kraji, ani ukázka předmětů mapujících historii hornictví a lázeňství v regionu. Jako sladkou tečku za návštěvou stánku dostal každý ze zájemců pravou lázeňskou oplatku.

„Vedle letáků a publikací zaujaly přítomné rovněž spoty, natočené v rámci projektu Živý kraj, které se po oba dny promítaly na obrazovce v odpočinkové zóně. Videa lákala na výlety po Krušnohoří, na cyklostezku Ohře, do zámku Kynžvart nebo za zajímavostmi Slavkovského lesa,“ uvedla náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová.

Lidé měli možnost přímo na místě také získat povědomí o osudu národní kulturní památky Císařské lázně v Karlových Varech a o veřejné sbírce, kterou kraj před časem vyhlásil. Výjimečné pamětihodnosti v regionu prezentovali nejen představitelé Karlovarského kraje, ale také zástupci krajských muzeí, měst, obcí, spolků i farností. Nabízené materiály díky tomu tvořily ucelené a velice obsáhlé portfolio informací.

Letošní ročník veletrhu Památky – Muzea – Řemesla se konal pod heslem „Dejme minulosti budoucnost!“ Jeho tématem byly především rekonstrukce památkových souborů a objektů, jejich financování a současné využití, historie a sbírky muzeí, a též odkaz našich předků a podpora řemesel.