Jdi na obsah Jdi na menu
 

workshop2.jpg

Mgr. Zuzana Odvody a Ing. Kristína Trollerová ukazují výukové materiály.

KARLOVARSKÝ KRAJ - Závěrečným propagačním workshopem vyvrcholil koncem června projekt s názvem ´Můj životní styl a zdraví´, jehož cílem je motivovat žáky základních škol k přijetí zásad zdravého životního stylu jako základní normy pro vlastní život. Během konference bylo slavnostně předáno 2000 kusů nových výukových materiálů pro 25 škol z Karlovarského kraje, které se do projektu aktivně zapojily. Kromě toho se účastníci workshopu dozvěděli o všech zajímavých výstupech projektu včetně nového vzdělávacího webového portálu pojmenovaném ´Zdravá škola´.

Projekt zamířil za dětmi do škol a nabídl jim celou řadu vzdělávacích činností. Aktivita ´Pijte vodu z kohoutku´ měla za úkol motivovat žáky k optimálnímu dennímu pitnému režimu s dostatkem pitné vody. V rámci 53 programů na toto téma bylo odučeno 1154 žáků z 20 ZŠ. Program ´Radost z pohybu´ naopak přišel s ukázkou moderní pohybové aktivity – zumby a cviků pro správné držení těla. Tyto si během 35 programů vyzkoušelo 782 žáků z 20 ZŠ.

Další aktivita ´Vím, co jím´ přivedla postupně na Statek Bernard v Královském Poříčí 1004 dětí z 20 ZŠ, aby se zde v rámci 25 programů seznámily s praktickými ukázkami přípravy zdravé snídaně a svačinky. Čekalo je zde povídání o jídle z reklamy a další zajímavá témata ohledně vhodného stravovacího režimu. ´Dopravní výchovy´ se zúčastnilo 613 žáků ze 14 ZŠ, a to v rámci 14 programů. Celkem se tedy zapojilo ve všech aktivitách 3553 žáků a navíc bylo proškoleno 66 dospělých. Během 3 kuchařských workshopů to bylo 18 pracovníků školních jídelen a dále pak 48 pedagogů v rámci v rámci série seminářů o dopravní výchově a celodenního semináře o kořenech zdraví.

Vrcholem projektu jsou nové výukové materiály pro školy - Publikace o zdravém životním stylu pro II. stupeň ZŠ a Pracovní sešit dopravní výchovy pro I. stupeň ZŠ. Každý z materiálů vyšel v nákladu 1000 kusů. Autory publikací jsou Ing. Kristína Trollerová, Mgr. Zuzana Odvody a kolektiv lektorů projektu. Odborným garantem a spoluautorem publikace byl zkušený dietolog Sam Fujera. Odbornou konzultaci pro dopravní výchovu poskytla PaedDr. Lenka Frajerová.

Další podrobné informace lze nalézt na webovém portálu projektu http://zdravaskola.kr-karlovarsky.cz. Zde jsou ve formě PDF volně ke stažení oba výukové materiály včetně vytvořených didaktik k realizovaným programům. Na stránkách jsou dále uvedené užitečné rady týkající se přirozené stravy, pitného režimu, zdravého spánku a dalších oblastí v péči o zdraví. Najdete zde také automatické vzorečky pro výpočet nadváhy, optimálního pitného režimu a můžete si zkusit připravit naše zdravé recepty. Děti si tu navíc mohou ověřit své vědomosti ve dvou znalostních testech – určené pro I. a II. stupeň ZŠ. Aplikace následně automaticky vyhodnotí výsledek.

Projekt Můj životní styl a zdraví (reg.č. CZ.1.07/1.1.00/53.0001) „Projekt je financován z prostředků EU“

Projekt byl připraven společnými silami příjemcem – regionální a vzdělávací společností ABRI, s.r.o. a jejím partnerem MAS Sokolovsko o.p.s. Projekt ´Můj životní styl a zdraví´ je financován z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Časový harmonogram projektu: 1. 9. 2014 – 31. 7. 2015.